Sexta jornada de la XII edición de la Copa Federación es disputarà aquest proper diumenge 27 de novembre a les instal·lacions del Planter, participaran equips de les categories aleví de primer i segon any.
Després de 5 jornades, ja són15 los equipos clasificados en cada categoría.
Seran16 equips en la categoria de 2º any i 16 en la categoria d' 1º any en aquesta segona jornada, repartits en4 grups de 4 equips .
Com és tradicional es disputarà una primera fase on en tres jornades s'enfrontaran els equips de cada grup. Passaran a la ronda de vuitens de finalels 3 primers classificats de cada grup.
A lacategoria Aleví 2º año tras la fase de grupos, els 12 equips classificats disputaran 6 eliminatòries de vuitens de final , 2 parts de 20 minuts, passant a quarts de final els 6 equips guanyadors dels partits.
En los cuartos de final de la categoría 2º any, els sis equips classificats jugaran una eliminatòria més, guanyadors d' aquests 3 partidos pasarán a las jornadas de semifinales que se disputarán en mayo del 2023.
Por lo que respecta a la categoría alevín 1º any, después de la fase de grupos se disputará una única eliminatoria de cuartos, per la qual cosapasarán a las semifinales del mes de mayo 6 equips.
Aleví 2º any
grup A
CF E1 VALÈNCIA-PAIPORTA «A» |
LEVANT UD «D» |
CF INTER SAN JOSE VALENCIA «A» |
CD DON BOSCO «A» |
grup B
CF GANDIA «B» |
ALBORAYA UD «A» |
CD EL RUMB «A» |
UD ALZIRA «A» |
grup C
CADIRA CF «A» |
CF CRACKS «A» |
CANALS PROMESES CF «A» |
UD BETERA «A» |
Grup D
CF ROVELLA MISLATA «A» |
CD SAN MARCELINO «B» |
CD CANET «C» |
UE MANCOMUNITAT «A» |
Aleví 1º any
Grup E
CF E1 VALÈNCIA-PAIPORTA «B» |
FBCD CATARROJA «C» |
UD ALZIRA «B» |
CF INTER SAN JOSE VALENCIA «B» |
Grup F
LEVANT UD «C» |
ALBORAYA UD «B» |
CD SALESIANOS BURRIANA «B» |
CF GANDIA «D» |
Grup G
UE TAVERNES DE LA VALLDIGNA «C» |
UD BETERA «C» |
ATH MASSAMAGRELL «B» |
CF CRACKS «E» |
Grup H
CD ZAFRANAR «C» |
CF CASTELLO DE LES GERRES «B» |
AT SAGUNTINO «B» |
CD MONTESION «C» |
HORARIS
Tercera ronda de classificació
Vuitens de final 2º any
HORA | 13:50 |
CAMP 1 | Vuitens de Final (1) 1º grup A – 3º grup C |
CAMP 2 | Vuitens de Final (2) 1º grup B – 3º Grup D |
CAMP 3 | Vuitens de Final (3) 1º grup C – 3º grup B |
CAMP 4 | Vuitens de Final (4) 1º Grup D – 3º grup A |
CAMP 5 | Vuitens de Final (5) 2º grup A – 2º grup C |
CAMP 6 | Vuitens de Final (6) 2º grup B – 2º Grup D |
Cuartos de final 2º any
HORA | 15:20 |
CAMP 2 | Quarts de Final (5) – 2º Any Guanyador 5 – Guanyador 6 |
CAMP 4 | Quarts de Final (7) – 2º Any Guanyador 1 – Guanyador 2 |
CAMP 6 | Quarts de Final (9) – 2º Any Guanyador 3 – Guanyador 4 |
Cuartos de final 1º any
HORA | 14:35 | |
CAMP 3 | Quarts de Final (1) 1º Any 1º Grup E – 3º Grup H | |
CAMP 4 | Quarts de Final (2) 1º Any 1º Grup F – 3º Grup G | |
CAMP 5 | Quarts de Final (3) 1º Any 2º Grup E – 2º Grup G | |
CAMP 6 | Quarts de Final (4) 1º Any 2º Grup F – 2º Grup H |
HORA | 15:20 |
CAMP 3 | Quarts de Final (6) – 1º Any 1º Grup G – 3º Grup E |
CAMP 5 | Quarts de Final (8) – 1º Any 1º Grup H – 3º Grup F |
Normes de la competició
Cada equip jugarà3 partits classificatoris de 25 minuts de durada. A continuacióeliminatòries seran de dues parts de 20 minuts.
Per a la classificació dels grups, en cas d' empat a punts entre dos o més equips, es tindrà en compte, i per aquest ordre, el següent:
a) Resultat particular entre ells. No aplicable en cas de triple empat.
b) Diferència general de gols a favor i en contra.
c) Equip que hagi marcat més gols.
d) Sorteig.
Durant la Fase d' Eliminatòries de cada jornada de classificació, siun partit acaba
amb resultat d' empat, es llançaran tres penals; si persisteix l' empat, se seguiran llançant tandes des del punt de penal, d' alternant-se per sorteig un i altre equip fins que, executat el mateix nombre d' aquests, un guanyador.