Benicarló BF i CF Andiamo Vila-real juguen aquest cap de setmana en l'última jornada del Grup 1 Lliga Infantil Valenciana amb els locals jugant-se la primera plaça i els de Vila-real ser almenys setens per a optar a un Grup A en la segona fase en la qual estaran l'esmentat Benicarló BF, CD Soneja, CD Castelló, CD Sant Llorenç, CD Acero i CD Burriana FB. la UDE, vuitenes, necessiten guanyar al Moncofa CF i esperar que Andiamo Vila-real A perda o fins i tot empat a cinc o més gols sense que les valleres encaixen un gol.
CD Soneja i CD Castellón esperaran un entrebanc del Benicarló BF per a optar a la primera plaça. Un hipotètic empata punts entre els tres donaria el primer lloc al Benicarló BF per tenir la millor diferència global de gols entre els partits disputats entre si amb igualtat de punts.
Jornada 13(29-01-2023) | ||||
C.D. Soneja "A" | – | Moncofa F.C. "A” | ||
C.D. Acer "A" | – | HI HA. Vila d’Onda “A” | ||
Biensa C.F. "A" | – | C.D. Sant Llorenç de Castelló "A” | ||
U.D. Vall d'Uxó "A" | – | C.D. Sant Llorenç de Castelló "B” | ||
C.D. Borriana F.B. "A" | – | C.F. A. Gilet "A” | ||
C.D. Castellón S.A.D. "A" | – | Vinga Vila-Real C.F. "B” | ||
C.F. Benicarló B.F. "A" | – | Vinga Vila-Real C.F. "A” |
1 | C.F. Benicarló B.F. "A” | 33 | 12 | 11 | 0 | 1 | 41 | 7 |
2 | C.D. Soneja "A” | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 60 | 3 |
3 | C.D. Castellón S.A.D. "A” | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 49 | 7 |
4 | C.D. Sant Llorenç de Castelló "A” | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 45 | 6 |
5 | C.D. Acer "A” | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 43 | 11 |
6 | C.D. Borriana F.B. "A” | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 39 | 20 |
7 | Vinga Vila-Real C.F. "A” | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 27 | 16 |
8 | U.D. Vall d'Uxó "A” | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 42 | 20 |
9 | HI HA. Vila d’Onda “A” | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 37 | 24 |
10 | C.D. Sant Llorenç de Castelló "B” | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 8 | 32 |
11 | Biensa C.F. "A” | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 15 | 55 |
12 | Moncofa F.C. "A” | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 10 | 61 |
13 | Vinga Vila-Real C.F. "B” | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 9 | 69 |
14 | C.F. A. Gilet "A” | 3 | 12 | 1 | 0 | 11 | 5 | 99 |
SEGONA FASE:
Un cop finalitzada la primera fase cada un dels grups es dividirà en dos subgrups
denominats A i B, i es disputarà una competició per punts a doble volta entre els
equips integrants de cada subgrup.
Els Subgrups A estaran compostos per aquells equips que hagin obtingut la
classificació des de l' 1º fins a l' equip classificat en meitat de la taula classificatòria (tal
com s' aclareix en els paràgrafs posteriors), a l'acabar la primera fase. Els Subgrups B
estaran formats pels equips immediatament posteriors a l' últim dels classificats
que componen el Subgrup A