Castelló es garanteix ara set ascensos a Primera Infantil

A falta de 3 jornades perquè finalitzi la competició a la segona infantil, a continuació coneixerem els equips que ja han aconseguit plaça d'ascens a la Primera infantil.

Recordem que segons les bases de la competició, pujaran directament el primer classificat de cadascun dels 32 grups i els 20 millors segons, és a dir, un total de 52.

Campions de grup

Província d'Alacant

EQUIPPROVÍNCIAGRUP
U.D. ALTEA «A»ALACANT1
IMMACULADA C.F. «A»ALACANT2
A.D. BETIS FLORIDA «B»ALACANT3
CD SALESIANOS ALICANTE CALACANT4
GUARDAMAR SOCCER CD AALACANT5
C.F. CASTRUM «B»ALACANT6
PINOSO C.F. «A»ALACANT7
C.F. UNITED ELX «A»ALACANT8
IMMACULADA C.F. «B»ALACANT9
C.F. RAFAL «B»ALACANT10
C.F. SAMARITANA «A»ALACANT11

Província de Castelló

C.D. CABANES «B»CASTELLÓ1
C.D. LA MAGDALENA ACASTELLÓ2
ESPORTS TONÍN BCASTELLÓ3
CF HURACÀ VILA-REALCASTELLÓ4
C.D. VIVERCASTELLÓ5

Comarca La Ribera

CIUTAT D’ALZIRA F.B. «B»La Ribera1
C.F. CIUTAT ALCOI «C»La Ribera2
C.F. CIUTAT ALCOI «B»La Ribera3

Comarca La Safor

VILLALONGA C.F. «B»La Safor1
REAL DE GANDIA CF. «A»La Safor2

Província de València

1EAF VALÈNCIA C.F. «A»VALÈNCIA4
1C.D.B. SIA MASSANASSA «A»VALÈNCIA6
1ACDSAB «A»VALÈNCIA9

Quedantper decidir 8 campions de grup de la província de València

Segons ja ascendits

Ascendeixen a Primera Infantil els 20 millors segons dels 32 grups, per tant, 12 segons no ascendiran.

Atès que existeix diferència en el nombre total de partits jugats depenent del nombre d' equips que componen cada grup, hem d'obtenircoeficients de punts obtinguts, dividit pel nombre de partits disputats.

Aquests són els millors segons dels equips que han finalitzat ja la competició( sense comptar els 12 segons amb coeficient més baix) i per tanthan obtingut plaça d'ascens:

PàgequipPTJGCCOEFPROV.GR
2C.D. ÑÍGUEZ SPORT «A»6424102,6667ALACANT10
2MONÓVAR AT. A5822242,6364ALACANT7
2C.F. CELTIC ELCHE «C»6826122,6154ALACANT11
2C.F. RAVAL CENTRE «B»5722182,5909ALACANT4
2C.F. TORREBLANCA6726372,5769CASTELLO1
2C.F.B. CASTELLÓ DE LA RIBERA «A»6626142,5385la ribera 11
2SP. DE CASTELLÓ «A»6626192,5385CASTELLO2
2C.D. ENGUERA6626222,5385la ribera 22
2CLUB TENNIS D' OLIVA6024172,5000la safor 11

Elresta de segons que ja han finalitzat la competició, estan a l'espera que els 11 grups de la província de València per a poder classificar-se, aquests són la seva classificació segons coeficients:

PàgequipPTJGCCOEFPROV.GRUP
2C.F. AT. JONENSE «A»6024202,5000ALACANT2
2AT SAN BLAS C.F. «B»6526332,5000ALACANT3
2CF FAIR PLAY ELCHE A6426232,4615ALACANT8
2LA VILAVELLA C.F.6426292,4615CASTELLO5
2VILLAJOYOSA C.F. «A5924282,4583ALACANT1
2L' OLLERIA C.F. «A»6326262,4231la ribera 33
2LACROSS BABEL CF D6126232,3462ALACANT9
2PROMESES ROJALS A6126312,3462ALACANT5
2C.F. NULES «A»5624332,3333CASTELLO4
2C.D. MORERES5926242,2692CASTELLO3
2FORMENTERA C.F. A5926302,2692ALACANT6
2C.D. XERACO5626362,1538la safor 22

Equips en competició ascendits

Tot i estar encara en competicióJoventut Xiva A, CF Torre Llevant C i CF Cracks C, ja han obtingut plaça d'ascens.

Aquests tres equips tenen la primera o la segona plaça del seu grup assegurada, calculat el coeficient dels punts actuals pel total de partits a jugar 30 (27 actuals +3 pendents) el seu coeficient és més gran que el del coeficient del primer equip no classificat fins al moment (CF At. Jonenese, coef. 2,50)

PàgEpuipoPTJGCCOEFPROVGR
1JOVENTUT CHIVA A7830122,6000VALÈNCIA10
1CF TORRE LLEVANT C7630152,5333VALÈNCIA8
1CF CRACKS «C»7630172,5333VALÈNCIA3
lexus

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom