Coneix els equips que “ascendirien” ara mateix en el futbol aficionat valencià

RafaSport

Ratificada per l'Assemblea de la Federació de Futbol de la Comunitat Valenciana la reestructuració del futbol aficionat per a la temporada 23-24, d'acord amb les classificacions actuals -per tal de veure l'impacte de la mesura-, a compte dels descensos (tres de Tercera RFEF i els tres ascensos a aquesta categoria després d'un play off), la nova Lliga Autonòmica la formarien els vuit primers classificats de cadascun dels quatre grups de l'actual Preferent.

En el cas del Grup I, CD Burriana, CD Soneja i CD L'Alcora (aquests tres disputarien play off), Ona CD, UD Vall de Uxó, Alqueries CF, CD Roda B i Alboraya UD jugarien al Grup I de la Lliga Autonòmida al qual s'uniria en aquests moments el CD Castelló B en posició de descens a Tercera RFEF. A aquests equips se'ls unirien ara mateix clubs com el Utiel CF, Paiporta, Manises CF, Ribarroja CF, L'Alcudia, Recanvis Colón Catarroja, CD Buñol i Requena, els vuit de l'actual Grup II de Regional Preferent que conformarien un hipotètic Grup I de la Lliga Autonòmica (tindrà dos grups de 16).

Per la seva banda CF Nou Jove Castelló, Vinaròs CF, CF San Pedro, CD Almazora, CD Els Ibarsos, CD Cabines, Godella CF, Moncofa, UD Puzol i Tavernes Blanques jugarien en la nova Primera FFCV. A aquests se'ls unirien Alcalá CF, Orpesa CF i CD Benicarló CF que "ascendirien” del Grup I Primera Regional incorporant-se també de la província de Castelló el Nules CF segon classificat del grup II. La nova Primera FFCV tindria quatre grups de 16 equips per proximitat geogràfica. Ara mateix el nombre d'equips de Castelló seria de 12 per la qual cosa es completaria amb altres 4 de València.

Del quart a l'últim classificat de tots els grups de l'actual Primera Regional passarien a competir en la nova Segona FFCV que tindrà vuit grups de 16 equips. A aquests -es manté com fins ara- s' afegirien els 16 campions de l'actual Segona Regional. CF Vilafranca, Sant Pere CF B i CD Soneja B (foto), en aquests moments, ascendirien a Segona FFCV i CF Vilafranca, ACD Benicense i CD Onda B disputarien el play off. La resta dels actuals equips de Segona jugarien a Tercera FFCV, la quarta categoria del futbol aficionat.

CLASSIFICACIÓ – LLIGA À PUNT PREFERENT – LLIGA – 1 (TEMPORADA 2022/2023)

PTJGEPàgGFGCDIF
C.D. BURRIANA "A”3613120128919
C.D. SONEJA3113101234826
C.D. L’ALCORA301493234925
C.D. ONDA "A”3014932261214
U.D. VALL DE UXÓ "A”2914923321418
ALQUERIES C.F. "A”251474325187
C.D. RODA "B”241480620128
ALBORAYA U.D.231472525187
C.F. NOU JOVE CASTELLÓ "A”20145541922-3
VINARÒS C.F.18145361823-5
C.F. SANT PERE "A”15144371921-2
C.D. ALMAZORA "A”15144372131-10
C.D. ELS IBARSOS15145091227-15
C.D. CABANES12143382028-8
GODELLA C.F.9142391228-16
MONCOFA F.C.9143011932-23
U.D. PUZOL81422101436-22
TAVERNES BLANQUES C.F.71421111434-20

CLASSIFICACIÓ – 1ª. REGIONAL – LLIGA – 1 (TEMPORADA 2022/2023)

IMPRIMIR

GOLS
PTJGEPàgGFGCDIF
C.F. ALCALÀ2410802251015
ORPESA C.F.2311722341618
C.D. BENICARLÓ2111704281513
C.F. TRAIGUERA211163224159
ODISEA FOOTBALL CLUB "A”201162325169
C.F.U.E. RIPOLLÉS "A”201162324204
C.F. Rafalafena de Castelló16115152122-1
MORELLA F.C.131134420164
C.D. ALMAZORA "B”12104062023-3
ESPORTIU VILA-REAL "A”12114072128-7
A.C.D. PENYESCOLA1210406922-13
C.D. VALL D´ALBA1193241315-2
C.D. BENICÀSSIM "A”11112541926-7
C.F. TORREBLANCA10103161422-8
PRIMER TOQUE C.F.8102261326-13
C.D. CHERT6102081028-18

CLASSIFICACIÓ – 1ª. REGIONAL – LLIGA – 2 (TEMPORADA 2022/2023)

IMPRIMIR

GOLS
PTJGEPàgGFGCDIF
C.F. MARE NOSTRUM PTO. SAGUNT "A”3111101030624
C.F. NULES2811911331023
C.F. AT. QUART DE LES VALLS2211713231310
C.F. ALBUIXECH2011623221210
C.F. FAURA "A”201162327207
C.D. BETXÍ181153319109
C.F. AT. ARMBILLA15115062528-3
F.B. SAGUNTO15114341417-3
CLUB ALMENARA ATLÈTIC “A”141135324213
U.D. VALL DE UXÓ "B”131141618162
RAFELBUÑOL C.F. "A”10113171931-12
C.D. BURRIANA ""B"”10103161527-12
C.D. JÉRICA810226920-11
EL PUIG C.E.8112271123-12
LA VILAVELLA C.F. "A”8112271130-19
JÚPITER C.F. DE MASSAMAGRELL "A”7112181026-16

CLASSIFICACIÓ – 2ª. REGIONAL – LLIGA – 1 (TEMPORADA 2022/2023)

IMPRIMIR

GOLS
PTJGEPàgGFGCDIF
C.F. VILLAFRANCA2711902331518
U.D. ATZENETA DE CASTELLÓ "A”261082019613
ESPORTIU ROSELL201062228820
C.D. VINROMÀ181053217116
C.D. L'ALCORA "B”181053217116
C.F.U.E. VILANOVA D'ALCOLEA "A”171052315105
C.D. CATÍ ""A"”171052316142
R.C. SALSADELLA15105051516-1
C.D. LA POBLA TORNESA15104331217-5
C.F. VILLAFAMÉS14114252021-1
U.D. BENASAL131027114104
ALBOCÀCER C.F.9112362127-6
C.F. BENICARLO B.F. ""A"”9113081025-15
C.F. CANET "A”5101271520-5
CALIG C.F.410118831-23
HI HA. CINCTORRA "A”3101091028-18

CLASSIFICACIÓ – 2ª. REGIONAL – LLIGA – 2 (TEMPORADA 2022/2023)

IMPRIMIR

GOLS
PTJGEPàgGFGCDIF
C.F. SANT PERE "B”271190239930
A.C.D. BENEFICI2411731391524
C.F. MORO "A”2411731241113
C.D. DRAC CASTELLÓ "A”2311722331716
C.F. Jugador de la casa que ja va estar present a l'ascens a Regional Preferent2111704371720
HI HA. NOU SEQUIOL "A”211170417143
C.D. RIBESALBES "A”2011623281711
ODISEA FOOTBALL CLUB "B”161161418135
C.D. LA MAGDALENA "A”15114342022-2
C.F.U.E. RIPOLLÉS "B”15115061922-3
C.F. FOMENT CASTELLÓ "A”131134425232
XCRYPT F.C. "A”13114162023-3
C.D. SANT LLORENÇ DE CASTELLÓ7112181047-37
ORPESA C.F. "B”6112091739-22
SP. DE CASTELLÓ “A”5111281935-16
C.F. HURACÀ DE CASTELLÓ "A”01100111253-41

CLASSIFICACIÓ – 2ª. REGIONAL – LLIGA – 3 (TEMPORADA 2022/2023)

IMPRIMIR

GOLS
PTJGEPàgGFGCDIF
C.D. SONEJA "B”2411731341024
C.D. ONDA "B”2411803251510
E.F. BENICATÓ ""A"”2311722301317
HI HA. POBLE D’ONDA2211713362214
AT. XILXES C.F.221171326179
ALQUERIES C.F. "B”2111560241212
C.D. Jugador de la casa que ja va estar present a l'ascens a Regional Preferent201162321912
C.F. JOVENTUT ALMASSORA “A”1611443261511
ARTANA C.F.151143421201
C.D. VIVER13113442025-5
ESPORTIU VILA-REAL "B”11103252426-2
C.F. LA LLOSA11113261121-10
C.D. SEGORBE "A”9112361621-5
C.F. CASTELLNOVO8112271425-11
C.A. CAUDIEL4101181233-21
C.D. DRAC CASTELLÓ "B”01100111066-56
lexus

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom