El CD Castellón afronta dues finals contra els dos colistes per mantenir-se a Primera Nacional Femenina

Queden dues finals per al CD Castellón de Primera Nacional Femenina. Després de dos descensos la passada temporada (entre altres raons per la reestructuració del futbol femení), les albinegres, en la quarta categoria nacional, corren perill de descendir a Categoria Autonòmica. Descendeixen dels sis grups de Primera Nacional Femenina els tres últims de cada grup i els quatre equips amb pitjor coeficient dels classificats en el lloc tretzè. El CD Castellón afronta dues finals i de guanyar-les té moltes opcions de salvar-se. L'últim partit, a casa, davant l'Algaida ja descendit. I el pròxim davant l'Sporting Santa Ponsa. Les albinegres tenen ara mitjana de descens però d'aconseguir sis punts tindran moltes opcions de superar l'equip que li precedeix, el Fontsanta, que juga contra dos equips de meitat taula.

Els equips campions de cadascun dels sis grups ascendiran directament a Segona Federació de Futbol Femení. El Villarreal CF B es troba en una còmoda quarta plaça amb tots els números per a ascendir a favor de la SD Osca.

equipPàgJGEPàgGFGC
01SD Osca732823419412
02CE Seagull692822337521
03CD Sant Gabriel572818376841
04Vila-real C.F. S.A.D. “B”532816576434
05Vic Riuprimer Refo Fc532816576726
06U.D. Collerense522816486745
07Fundacio U. E. Cornella492815495134
08AD Son Sardina472813875950
09CD Riudoms3928116114535
10Stadium Casablanca-C.D.302886144468
11Zaragoza Club De Fútbol Femenino “B”272876153453
12CD Fontsanta-Fatjo252874173849
13CD Castelló242866162461
14SD. Eixa182860224293
15C.D. Algaida142842222091
16Sporting Santa Ponsa Talarrubi828222424103

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom