Durant el dia d'ahir diumenge 29 de maig es van celebrar les finals de la XI edició de la Copa Federació, les finals de les 7 categories en les quals van jugar 56 equips. El CD Castellón guanya a Benjamí segon any vuit anys després i el Villarreal CF estrena el títol.
En una magnific dia de futbol amb molt de sol més de 600 nens van gaudir jugant al futbol, en la qual en finalitzar es va poder veure un cúmul d'emocions de tota mena, alegria, tristesa, De cara a la temporada que ve si no passa res seguiré amb el Juvenil de l'Almenara, lloros que van fer de la jornada una gran experiència per a tots els infants.
Com sempre espectacular l'organització del Planter, horaris, puntualitat, amb la dificultat que suposa un torneig d' aquestes característiques. Si bé, potser tocaria replantejar-se aquest tipus de final on alguns nens es van aixecar a les 6 del matí per arribar al les 12:00 de la nit.
Aleví 2º any
Semifinals
CF INTER SAN JOSE «A» | 4 – 1 | CONTAUDIT ALMASSERA CF «A» |
CF ARENA ALICANTE «A» | 1 – 0 | COL·LEGI SALGUI EDE «A» |
3º i 4º lloc
CONTAUDIT ALMASSERA CF «A» | 1 – 0 | COL·LEGI SALGUI EDE «A» |
Final
CF INTER SAN JOSE «A» | 3 – 0 | CF ARENA ALICANTE «A» |
Cuadro de Honor Alevín 2º Any
CF INTER SAN JOSE VALENCIA «A» |
CF ARENA ALICANTE «A» |
CONTAUDIT ALMASSERA CF «A» |
COL·LEGI SALGUI EDE «A» |
Aleví 1º any
Semifinals
CF SPORTING BENISSANO | 0 – 1 | CF INTER SAN JOSE «B» |
LEVANT UD «C» | 2 – 0 | CD CASTELLÓ «B» |
3º i 4º lloc
CF SPORTING BENISSANO | 2 – 1 | CD CASTELLÓ «B» |
Final
CF INTER SAN JOSE «B» | 0 – 1 | LEVANT UD «C» |
Cuadro de Honor Alevín 1º Any
LEVANT UD «C» |
CF INTER SAN JOSE VALENCIA «B» |
CF SPORTING BENISSANO |
CD CASTELLÓ «B» |
Benjamí 2º any
Semifinals
CF CRACKS «A» | 0 – 0(Pàg) | CD CASTELLÓ «A» |
ELDA UNION CF «A» | 0 – 1 | CF TORRELEVANTE «A» |
3º i 4º lloc
CF CRACKS «A» | 3 – 2 | ELDA UNION CF «A» |
Final
CD CASTELLÓ «A» | 4 – 0 | CF TORRELEVANTE «A» |
Cuadro de Honor Benjamín 2º Any
CD CASTELLÓ «A» |
CF TORRELEVANTE «A» |
CF CRACKS «A» |
ELDA UNION CF «A» |
Benjamí 1º any
Semifinals
LEVANT UD «C» | 3 – 1 | CF LA NUCIA «B» |
CF FUNDACION VCF «B» | 2 – 1 | CFB CIUTAT VALÈNCIA «D» |
3º i 4º lloc
CF LA NUCIA «B» | 2(Pàg) – 2 | CFB CIUTAT VALÈNCIA «D» |
Final
LEVANT UD «C» | 1(Pàg) – 1 | CF FUNDACION VCF «B» |
Cuadro de Honor Benjamín 1º Any
LEVANT UD «C» |
CF FUNDACION VCF «B» |
CF LA NUCIA «B» |
CFB CIUTAT VALÈNCIA «D» |
Prebenjamí 2º any
Semifinals
RAFELBUNYOL CF «A» | 0 – 3 | CF SPORTING XIRIVELLA «A» |
CF FUNDACION VCF «A» | 1 – 2 | CF RACING AKRA ALICANTE «A» |
3º i 4º lloc
RAFELBUNYOL CF «A» | 0 – 4 | CF FUNDACION VCF «A» |
Final
CF SPORTING XIRIVELLA «A» | 2 – 3 | CF RACING AKRA ALICANTE «A» |
Cuadro de Honor Prebenjamín 2º Any
CF RACING AKRA ALICANTE «A» |
CF SPORTING XIRIVELLA «A» |
CF FUNDACION VCF «A» |
RAFELBUNYOL CF «A» |
Prebenjamí 1º any
Semifinals
CF FUNDACION VCF «B» | 0 – 0(pàg) | SCD INTANGCO «B» |
LEVANT UD «B» | 3 – 2 | PATACONA CF «B» |
3º i 4º lloc
CF FUNDACION VCF «B» | 3 – 1 | PATACONA CF «B» |
Final
SCD INTANGCO «B» | 0 – 6 | LEVANT UD «B» |
Cuadro de Honor Prebenjamín 1º Any
LEVANT UD «B» |
SCD INTANGCO «B» |
CF FUNDACION VCF «B» |
PATACONA CF «B» |
Valenta
Semifinals
CD CAMPORROBLES | 2 – 0 | CF FENIX MONCADA «A» |
LEVANT UD «B» | 1 – 1(Pàg) | VILLARREAL CF |
3º i 4º lloc
CF FENIX MONCADA «A» | 0 – 4 | LEVANT UD «B» |
Final
CD CAMPORROBLES | 1 – 3 | VILLARREAL CF |
Quadre d'Honor Valenta
VILLARREAL CF |
CD CAMPORROBLES |
LEVANT UD «B» |
CF FENIX MONCADA «A» |