Se ha sorteado en las instalaciones de la FFCV el sorteo del play-off de ascenso a la Tercera RFEF, tres equipos de los doce equipos clasificados ascenderán a la Tercera RFEF.
Primera eliminatòria
La primera eliminatoria se disputara la ida del 3 i 4 de junio y la vuelta del 10 i 11 de juny.
ELIM | LOCAL | VISITANT |
E1 | C.D. BUÑOL | C.F. LA NÚCIA «B» |
E2 | L' OLLERIA C.F. | C.D. BURRIANA «A» |
E3 | C.F. RECANVIS COLÓN CATARROJA | ONTINYENT 1931 C.F. |
E4 | C.D. L’ALCORA | CALLOSA DEPORTIVA CDI. |
E5 | CREVILLENT ESPORTIU | C.D. UTIEL |
E6 | U.D. CASTELLONENC | C.D. SONEJA |
Finals
Per la seva banda, les finals es disputaran el17 i 18 de juny la ida, i 24 i 25 de la tornada.
VENCEDOR E5 | VENCEDOR E1 |
VENCEDOR E2 | VENCEDOR E3 |
VENCEDOR E4 | VENCEDOR E6 |
Desempat
En cas d'empat segueix valent doble el gol fora de casa.
Normativa
Aquesta Fase es jugarà pel sistema d' eliminatòries, disputant-se DUES eliminatòries a doble partit, que tindran el següent desenvolupament:
A.- PRIMERA ELIMINATÒRIA:
a.- Emparellaments:
1.- Els quatre equips primers classificats d'aquests quatre grups de Lliga Regional Preferent, mitjançant sorteig, s'enfrontaran als quatre equips classificats en tercer lloc
dels referits grups, de tal manera que en els emparellaments entre ells no coincideixin
equips que hagin participat en el mateix grup durant la Primera Fase (4 x 4).
Es classificaran per a la segona eliminatòria els quatre equips vencedors.
2.- D'altra banda, els quatre equips classificats en el segon lloc d'entre aquests quatre grups s'enfrontaran entre si, per sorteig pur d' emparellament i ordre de joc (2 x 2).
Es classificaran per a la segona eliminatòria els dos equips vencedors.
B.- SEGONA ELIMINATÒRIA:
Els sis equips vencedors de la primera eliminatòria; això és, els quatre equips
vencedors de l' enfrontament entre els quatre primers i tercers classificats de cada
grup, més els dos equips guanyadors de l'enfrontament entre els quatre segons
classificats d' aquests grups, disputaran una segona eliminatòria, per sorteig pur de
emparellament (3 x 3).
Ascendiran a Tercera Divisió (Tercera Federació) els tres equips vencedors de
aquesta segona eliminatòria (total 3 equips).
b.- Ordre de Joc:
Per tal d' afavorir els millors classificats de cada grup de Lliga Preferent,
en totes i cadascuna de les eliminatòries en què aquests intervinguin, els partits d'anada
tindran lloc a camp de l' equip adversari i els de tornada en camp propi.
L' ordre de joc dels enfrontaments de cada eliminatòria es determinarà
celebrant el partit d'anada al camp de l'equip classificat en pitjor posició del
campionat regular de Lliga i el de tornada en el del millor classificat. Cas d' enfrontar-se
equips classificats en igual lloc, l' ordre de joc s' establirà per sorteig.
c.- Subordinació en l' ordre competicional:
A aquests efectes s' estarà en tot cas al que disposa la reglamentació i
circulars de competició de la Reial Federació Espanyola de Futbol.