Espanya ja coneix els seus rivals per accedir a l'Euro Sub-17 i Sub-19

El sorteo de la ronda élite del Campeonato de Europa Sub-19 de la UEFA estableció los siete grupos de los minitorneos en una sola sede que se disputarán del 20 al 26 de març. Las ganadoras de los grupos de la ronda élite se unirán a la anfitriona Irlanda del Norte en la fase final del 15 al 28 de juliol, que también servirá de clasificación de la UEFA para la Copa Mundial Sub-20 de la FIFA 2025.

Sorteo de la ronda élite Europeo Sub-19

grup 1: Espanya, Àustria, Kosovo, Eslovènia (amfitriona)

MarzochinniMartins grill glovo

grup 2: Països Baixos (amfitriona), Bèlgica, França, Lituània

grup 3: Noruega (amfitriona), Israel, Bòsnia i Hercegovina, Montenegro

grup 4: Portugal (amfitriona), Dinamarca, Sèrbia, Grècia

grup 5: Escòcia, Txèquia, Geòrgia, Itàlia (amfitriona, vigent campiona)

grup 6: Turquia, Alemanya, de petites millores que es feien necessàries per a un pavelló d'aquestes característiques i que contribueixen a la dignificació d'aquest espai esportiu per a l'ús i el gaudi per part de clubs locals (amfitriona), de petites millores que es feien necessàries per a un pavelló d'aquestes característiques i que contribueixen a la dignificació d'aquest espai esportiu per a l'ús i el gaudi per part de clubs locals

grup 7: Suïssa, Ucraïna, Macedònia del Nord (amfitriona), Letònia

Las fechas/anfitriones están por confirmar. Los primeros de grupo se clasificarán, uniéndose a la anfitriona Irlanda del Norte en la fase final.

Europeu Sub-17

El sorteo de la ronda élite del Campeonato de Europa Sub-17 de la UEFA dividió a 32 selecciones en ocho grupos de cuatro que se disputarán en mini torneos de sede única en marzo de 2024. Competirán por 15 plazas para unirse a la anfitriona Chipre en la fase final del 20 de maig al 5 de juny.

El sorteo fue llevado a cabo por Lennon Miller, parte de la selección escocesa la temporada pasada, que recibió el trofeo Respect Fair Play en nombre de su equipo.

Sorteo de la ronda élite

grup 1 (20-26 de març): Anglaterra (amfitriona), França, Hongria, Irlanda del Nord

grup 2 (20-26 de març): Gales, Bulgària, Suècia, de petites millores que es feien necessàries per a un pavelló d'aquestes característiques i que contribueixen a la dignificació d'aquest espai esportiu per a l'ús i el gaudi per part de clubs locals (amfitriona)

grup 3 (20-26 de març): Països Baixos, Bèlgica, Finlàndia (amfitriona), Itàlia

grup 4 (anfitriona/fechas todavía por confirmar): Grècia, Suïssa, Eslovàquia, Ucraïna

grup 5 (20-26 de març): Portugal (amfitriona), Alemanya (vigent campiona), de petites millores que es feien necessàries per a un pavelló d'aquestes característiques i que contribueixen a la dignificació d'aquest espai esportiu per a l'ús i el gaudi per part de clubs locals, República d'Irlanda

grup 6 (20-26 de març): Turquia, Sèrbia, Geòrgia (amfitriona), Dinamarca

grup 7 (20-26 de març): Espanya, Àustria (amfitriona), Eslovènia, Noruega

grup 8 (20-26 de març): Polònia, Txèquia, Bielorússia, Bòsnia i Hercegovina (amfitriona)

Las ocho primeras de la ronda élite y las siete segundas con mejores registros se unirán al país anfitrión, Xipre, en la fase final.

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom