Estrena de la nova Preferent Aleví (Coneix tots els detalls)

Després de tres mesos i mig torna la competició per a la màxima categoria de futbol-8, seran59 equips repartits en quatre grups, finalment el grup 2 compost per 14 equips.

Segons la carta-circular publicada per la FFCV el mes d'agost, i a l'espera de la redacció definitiva, aquesta temporadaes jugarà la competició en dues fases. A través de laCIRCULAR Nº 13, la FFCV explica els canvis en aquestes categories formatives i la seua aplicació en cadascuna de les tres províncies de laComunitat.

La primera fase els 59 equips dividits en 4 grupsjugaran a una sola volta 15 partits finalitzant aquesta primera volta el 22 de gener del 2023.

Tram

Lliga Autonòmica Aleví

Un cop disputada la primera fase, els dos millors classificats de cada grup jugaran la Lliga Autonòmica Aleví, total 8 equips. La competició es disputarà a doble volta, seran per tant 14 jornades.

No podran classificar-se per a la disputa de la competició de Lliga Autonòmica dos
equips dependents o filials d' un mateix club
.

S' iniciarà una nova classificació, per la qual cosa cadascun dels equips participants en aquesta competició la iniciaran amb zero punts, sense que siguin arrossegades les dades de la classificació obtingudes en la primera fase

Lliga Interprovincial

Hi participenla resta dels equips de cada grup, mantenint-se la mateixa composició de grups de la primera fase, a excepció dels equips que van accedir a la disputa de la Lliga Autonòmica, en totaln'hi haurà tretze (13) equips per cadascun dels quatre (4) grups que es compondrà la mateixa.

Es jugarà pel sistema de lliga a una tornada, amb un total de tretze (13) jornades.

En aquesta segona fase es continuarà amb la classificació de la primera fase, és a dir,
cada equip arrossegarà les dades de la classificació de la primera fase a la segona fase.

Els equips que quedincampions de cadascun dels quatre (4) grups dels que es componen laLliga Interprovincial obtindran un trofeu que acrediti tal condició

grup 1

Està compost per 11 equips de la província de Castelló i 4 equips de la província de València, CD El Rumb, CD Acer, CD Caxton College iCD Massamagrell.

El Villarreal CF i CD Roda inclouen dos equips en aquest grup; la Fundació Albinegra també inclou dos equips el CD Castellón i el CF Promesas Castalia.

divendres, 16 De setembre
C.D. CASTELLÓ «A»19:30VILLARREAL C.F. «B»
dissabte, 17 De setembre
C.F. PROMESES CASTALIA «A»9:00C.D. EL RUMB «A»
U.D. VALL DE UXÓ «A»9:00C.D. ACER «A»
C.F. Rafalafena de Castelló «A»9:30C.D. RODA «C»
C.D. DESPRÉS «A»10:45C.F. BENICARLO B.F. «A»
diumenge, 18 De setembre
PRIMER TOQUE C.F. «A»10:30C.D. Preferent Aleví es posa al dia aquesta setmana amb un Vila-real CF. «A»
SANTA BÁRBARA PLATGES D’ALBORAIA C.F, 21 De setembre
VILLARREAL C.F. «A»20:15C.D. RODA «A»

Descansa: CD Massamagrell

grup 2

Finalment elFundació VCF B, aleví d' 1º any, no jugarà a la Lliga Preferent. Per tant el grup passarà a tenir 14 equips. El grup comptarà amb la presència delValència CF A i el Llevant UD B(aleví de 2 any).

divendres, 16 De setembre
C.F. TORRE LLEVANT «A»17:30C.F. E-1 VALÈNCIA «A»
dissabte, 17 De setembre
ATLÈTIC AMISTAT «A»9:00C.F.B. CIUTAT DE VALÈNCIA «A»
SP. MISLATA U.F.. «A»9:00C.F. HISTÒRICS DE VALÈNCIA «A»
PATACONA C.F. «A»9:00COL. SALGUI E.D.E. «A»
C.D.B. SIA MASSANASSA «A»10:45ALBORAYA U.D. «A»
C.F. CRACKS «A»16:30C.F. SPORTING BENISSANÓ «A»

Descansa : València CF A i Llevant UD B

grup 3

Dos equips parteixen com a favorits per classificar-se per a la Lliga Autonòmica, elLlevant UD A i el Fundació VCF A. També es troben dos equips B, elCDB SIA Massanassa B i el València CF B, aquest últim format per jugadors alevins d' 1º any.

dissabte, 17 De setembre
TORRENT C.F. «A»10:00C.F. GANDIA «A»
U.D. ALZIRA «A»13:00C.F. INTER SAN JOSÉ «A»
diumenge, 18 De setembre
CIUTAT D’ALZIRA F.B. «A»10:00CIUTAT DE XÁTIVA C.F.B. «A»
SANTA BÀRBARA PA C.F. «A»12:00C.D.B. SIA MASSANASSA «B»
U.D. ALGINET «A»12:15C.D. ALCOYANO «A»
Finalitzant el, 22 De setembre
LEVANTE U.D. «A»19:30F.B.C.D. CATARROJA «A»
SANTA BÁRBARA PLATGES D’ALBORAIA C.F, 28 De setembre
C.F. cadet blanc «A»18:30VALÈNCIA C.F. «B»

Descansa : CDSB Ontinyent

grup 4

Jugaran en aquest grup elsdos debutants a la categoria, Santa Pola CF i CF Promeses Rojals. Estarà competit aquest grup per a optar a les dues places de Lliga Autonòmica, recordem que el guanyador en la temporada passada va ser elLacross Babel CF, per davant d'Elche CFi Kelme CF..

divendres, 16 De setembre
GRANJA DE ROCAMORA C.F. «A»18:30SANTA POLA C.F. «A»
dissabte, 17 De setembre
CLUB COSTA CITY «A»9:45ELDA UNIÓ CABLE WORLD C.F «A»
AT. BENIDORM C.D. «A»11:00C.F. PROMESES DE ROJALS «A»
BRAVE ELCHE C.F. «A»11:00F.B. DÉNIA «A»
HUH. GIMNÀSTIC SANT VICENT C.F. «A»11:30C.F. LA NÚCIA «A»
KELME C.F. «A»12:30ELX C.F. «A»
SANTA BÁRBARA PLATGES D’ALBORAIA C.F, 21 De setembre
HÈRCULES C.F. «A»18:45LACROSS BABEL C.F. «A»

Descansa : CD Betis Florida

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom