L'UJI planta cara al Nacional Universitari però no passa a quarts de final

L'equip Masculí de l'UJI de Futbol 11, malgrat guanyar un partit, empatar-ne un altre i perdre contra els amfitrions, la Universitat de Granada, s'ha acomiadat del Campionat d'Espanya Universitari. Davant equips amb un potencial individual en alguns casos de Tercera Divisió, l'UJI va plantar cara i ja va ser en el tercer partit, després de desgast físic del partit matinal i un parell de lesions, quan els de Castelló van cedir davant els andalusos.

José Vicente Moreno, tècnic de l' equip, ha valorat el tercer partit: “nos hemos adelantado pero en 5 minuts ens han donat la volta en dos rebuts, el tercer al final del partit tots bolcats s'han emportat un rebot i s'ha quedat sol, calia intentar-ho fins al final, tenen un bon equip i són els favorits, todos de tercera división andaluza”. L'empat hagués donat el pas a quarts als de l'UJI -que va merèixer més davant la Pompeu Fabra- ” però jugar-se-la amb el de casa és complicat, la Pompeu ha guanyat 1-0 i han passat ells, lo nuestro era esta mañana que las hemos tenido de todos los colores y no ha entrado”. Després de tres edicions consecutives guanyant l'Autonòmic, en aquesta ocasió, el Nacionalha estado bien, hem competit bé però el físic ens ha arribat fins on ha arribat, hem tingut tres lesions aquest matí i la plantilla era justa, pero han sudado para ganarnos”.

Quant a l'equip Femení de l'UJI, subcampió autonòmica, ha perdut els seus dos partits de grup després de classificar-se per primera vegada a una cita nacional universitària a Futbol 11.

STOP AL FOC
FUTBOL MASCULÍ 
EquipsPartitdatahoraFaseInstal·lacióresultat
U. Jaume IU. Politècnica Ma.106/05/202416´00GRUPSFontnueva2-0
U. Pompeu FabraU. Granada106/05/202417´30GRUPSFontnueva1-1
U. HuelvaU. Pais Basc106/05/202419´00GRUPSFontnueva0-0
U. Illes BalearsU. València106/05/202420´30GRUPSFontnueva0-1
U. LleidaU. Pontifícia Sala.106/05/202416´00GRUPSArmilla0-0
U. SevillaU. Alfons X Sab.106/05/202417´30GRUPSArmilla2-1
UCAMU. Saragossa106/05/202419´00GRUPSArmilla0-1
U. Da CoruñaU. Ramón LLul106/05/202420´30GRUPSArmillaCANCEL·LAT
U. Jaume IU. Pompeu Fabra207/05/202409´00GRUPSArmilla0-0
U. Politècnica Ma.U. Granada207/05/202410´30GRUPSArmilla0-1
U. HuelvaU. Illes Balears207/05/202412´00GRUPSArmilla3-0
U. Pais BascU. València207/05/202410:30GRUPSAlhendín1-0
U. LleidaU. Sevilla207/05/202409´00GRUPSFontnueva1-1
U. Pontifícia Sala.U. Alfons X Sab.207/05/202410´30GRUPSFontnueva1-0
UCAMU. Da Coruña207/05/202412´00GRUPSFontnueva CANCEL·LAT
U. SaragossaU. Ramón LLul207/05/202412:00GRUPSFontnueva0-1
U. Jaume IU. Granada307/05/202416´00GRUPSFontnueva1-3
U. Politècnica Ma.U. Pompeu Fabra307/05/202416´00GRUPSArmilla0-1
U. HuelvaU. València307/05/202417´30GRUPSFontnueva1-1
U. Pais BascU. Illes Balears307/05/202417´30GRUPSArmilla3-1
U. LleidaU. Alfons X Sab.307/05/202419´00GRUPSFontnueva3-0
U. Pontifícia Sala.U. Sevilla307/05/202419´00GRUPSArmilla0-2
UCAMU. Ramón LLul307/05/202420´30GRUPSFontnueva3-0
U. SaragossaU. Da Coruña307/05/202420´30GRUPSArmillaCANCEL·LAT
U.GranadaU.Huelva1/408/05/202409´00EliminatòriesFontnueva 
U.SevillaU Saragossa1/408/05/202409:00EliminatòriesCartoixa 
U.Pais BascU.Pompeu Fabra1/408/05/202410:30EliminatòriesFontnueva 
UcamU.Lleida1/408/05/202410´30EliminatòriesCartoixa 
Vencedor 25Vencedor 261/208/05/202416´00EliminatòriesFontnueva 
Vencedor 27Vencedor 281/208/05/202417´30EliminatòriesFontnueva 
Perdedor 29Perdedor 30BRONZE09/05/202409´30EliminatòriesFontnueva 
Vencedor 29Vencedor 30FINAL09/05/202411´30EliminatòriesFontnueva 

Grups i Classificacions:

Aquestes classificacions són provisionals i no reflecteixen possibles criteris de desempats

grup APJGEPàgGFGCAVPTOS
U. GRANADA321052 7
U.POMPEU FABRA312021 5
U. JAUME I311133 4
U.POLITECNICA MADRID300304 0
grup BPJGEPàgGFGCAVPTOS
U.SEVILLA321052 7
U.LLEIDA311112 5
U.PONTIFICIA SALAMANCA311112 4
U.ALFONSO X EL SABIO300316 0
grup CPJGEPàgGFGCAVPTOS
U.PAIS BASC321041 7
U.HUELVA312041 5
U VALÈNCIA311122 4
U.ILLES BALEARS300317 0
Grup DPJGEPàgGFGCAVPTOS
UCAM210131 3
U.ZARAGOZA210111 3
U.RAMON LLULL210113 3
U.DA CORUÑA
FUTBOL FEMENÍ 
EquipsPartitdatahoraFaseInstal·lacióresultat
U. SaragossaU. Granada106/05/202416:00GRUPSCartoixa0-1
U. BarcelonaU. Jaume I106/05/202417:30GRUPSCartoixa6-0
U. Politècnica Ma.U. Almeria106/05/202419:00GRUPSCartoixa2-3
U. SaragossaU. País Basc207/05/202409:00GRUPSCartoixa5-0
U. BarcelonaU. Sevilla207/05/202410:30GRUPSCartoixa1-1
U. Politècnica Ma.IE. University207/05/202412:00GRUPSCartoixa4-1
U. ValènciaU. Vic207/05/202413:30GRUPSCartoixa2-2
U. País BascU. Granada307/05/202416:00GRUPSCartoixa0-5
U. SevillaU. Jaume I307/05/202417:30GRUPSCartoixa4-1
IE. UniversityU. Almeria307/05/202419:00GRUPSCartoixa0-4
U.GranadaU. Politecnica Madrid1/408/05/202412:00EliminatòriesFontnueva 
U. BarcelonaU.Vic1/408/05/202412:00EliminatòriesCartoixa 
U.AlmeriaU.Saragossa1/408/05/202413:30 EliminatòriesCartoixa 
U.ValènciaU.Sevilla1/408/05/202413:30EliminatòriesFontnueva 
Vencedor 13Vencedor 141/208/05/202417:00EliminatòriesCartoixa 
Vencedor 15Vencedor 161/208/05/202418:30EliminatòriesCartoixa 
Perdedor 17Perdedor 18BRONZE09/05/202409:00EliminatòriesCartoixa 
Guanyador 17Guanyador 18FINAL09/05/202411:00EliminatòriesCartoixa 

Grups i Classificacions

Aquestes classificacions són provisionals i no reflecteixen possibles criteris de desempats

grup APJGEPàgGFGCAVPTOS
U. GRANADA220060 6
U.ZARAGOZA210151 3
U.PAIS BASC2002010 0
         
grup BPJGEPàgGFGCAVPTOS
U.BARCELONA211071 4
U.SEVILLA211052 4
U.JAUME I200219 0
grup CPJGEPàgGFGCAVPTOS
U ALMERIA220072 6
U.POLITECNICA MADRID210164 3
IE UNIVERSITY200218 0
Grup DPJGEPàgGFGCAVPTOS
U VALÈNCIA101022 1
U.VIC101022 1