Les seleccions Valenta Sub-15 i Sub-17 disputen des d'aquest divendres la Fase Or Campionat d'Espanya

A partir de demà 1 de marzo y durante todo el fin de semana se diputará en la Región de Murcia la Fase Oro y la Fase Plata del Campeonato de España de fútbol femenino en categoría sub-15 y sub-17,en la qual participaran més de 800 nenes.

Esrànquing 7 les seus del campionat el Poliesportiu Municipal Rafael García, el Camp de Futbol L'Albujón, el Poliesportiu Luis Guarch, el Camp de Futbol Mediterrani, l'Estadi El Pitín, el Campo de fútbol de Santiago de la Ribera y el Estadio José Antonio Pérez de San Pedro del Pinatar.

Cartagena iSan Javierseran les destinacions de les nostres dues seleccions, que tindran el seu quarter general enSant Pere del Pinatar.

Martin's Grill

LaSelecció Valenciana Valenta sub15es mesurarà en el Grup A aCanàriesCatalunya iAragó.

Per la seva banda, la Selecció Valenciana Valenta sub17 s' enfrontarà en el Grup A aAstúriesAragó iEuskadi.

Sistema de competició

A laFase Or, elsdos pirmers classificats de cadascun dels dos grups es classificaran per a la final a quatre, jugant-se les semifinals de manera creuada, primer grup A contra segon de grup B i Primer de grup B contra segon de grup A.

Pel que fa a la Fase Plata, les semifinals les disputaran, emparellats per sorteig pur, elprimer classificat de cadascun dels grups C, D i E més el millor segon. Els vencedors de cada semifinal disputaran la Final de la Fase Plata.

Categoria sub15

Fase Or sub15

Grup A sub15

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció CanàriaSelecció Catalana
10:00Selecció AragonesaComunitat Valenciana

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció AragonesaSelecció Catalana
10:00gomar12Selecció Canària

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció CatalanaCom. Valenciana
10:00Selecció CanàriaSelecció Aragonesa

Grup B sub15

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Principat d'AstúriesSelecció Andalusa
10:00Selecció BascaSelecció Madrid

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció BascaSelecció Andalusa
10:00Selecció MadridPrincipat d'Astúries

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecciócamp
10:00Selecció BascaSelecció Andalusacamp 2
10:00Selecció MadridSelecció Principat d'Astúriescamp 6

Fase Plata sub15

Grup C sub15

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció CàntabraCastella La Manxa
Selecció RiojanaDescansa-1

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Castella La ManxaSelecció Riojana
Descansa-1Selecció Càntabra

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció RiojanaSelecció Càntabra
Castella La ManxaDescansa-1

Grup D sub15

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció NavarraRegió de Múrcia
Selecció GallegaDescansa-1

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Seleccion Regió de MúrciaSelecció Gallega
Descansa-1Selecció Navarra

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció GallegaSelecció Navarra
Regió de MúrciaDescansa-1

Grup E sub15

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció Castella i LleóSelecció Extremenya
Selecció Illes BalearsDescansa-1

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció ExtremenyaBalears
Descansa-1Castella i Lleó

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
10:00Selecció Illes BalearsCastella i Lleó
Selecció ExtremenyaDescansa-1

Categoria sub17

Fase Or sub17

Grup A sub17

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Principat d'AstúriesSelecció Basca
12:30gomar12Selecció Aragonesa

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30gomar12Selecció Basca
12:30Selecció AragonesaPrincipat d'Astúries

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció BascaSelecció Aragonesa
12:30Principat d'Astúriesgomar12

Grup B sub17

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció Castella i LleóSelecció Catalana
12:30Selecció GallegaSelecció Madrid

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció GallegaSelecció Catalana
12:30Selecció MadridCastella i Lleó

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció CatalanaSelecció Madrid
12:30Castella i LleóSelecció Gallega
imatge : FFCV

Fase Plata sub17

Grup C sub17

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció AndalusaRegió de Múrcia
Selecció CanàriaDescansa-1

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Regió de MúrciaSelecció Canària
Descansa-1Selecció Andalusa

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció CanàriaSelecció Andalusa
Regió de MúrciaDescansa-1

Grup D sub17

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció NavarraSelecció Riojana
Illes BalearsDescansa-1

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció RiojanaIlles Balears
Descansa-1Selecció Navarra

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Illes BalearsSelecció Navarra
Selecció RiojanaDescansa-1

Grup E sub17

jornada 1 – 1 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció ExtremenyaCastella La Manxa
Selecció CàntabraDescansa-1

jornada 2 – 2 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció Castella La ManxaSelecció Càntabra
Descansa-1Selecció Extremenya

jornada 3 – 3 de març 2024

horaSeleccióSelecció
12:30Selecció CàntabraSelecció Extremenya
Castella La ManxaDescansa-1