Segons la circular nº12 de la temporada 2021/22 s' indica queseran 64 equips els que componguin la categoria Preferent Infanitl, 64 equip repartits en 4 grups de 16 equips.
A continuació us mostrem de manera oficiosa, els equips que compondran la categoria un cop coneguts els ascensos i descensos relacionats amb la Preferent Infantil.
Tres equipsdeixen la Preferent en ascendir a la Lliga Autonòmica Infantil, UD Alginet A, Sp Mislata UF A i CF La Nucia A.
Són cinc els equips descendits de Lliga Autonòmica, Hèrcules CF A, CD Alcoyano A, Ciutat de Xàtiva CFB A, UD Alzira A iClub Costa Ciutat A. Aquests tres últims equips arrosseguen els seus equips B, aquesta temporada a Preferent a Primera Infantil.
També descendeixen a Primera Infantilels 4 últims classificats de cada grup en la categoria Preferent
Pàg | equip | grup |
11 | TAVERNES BLANQUES C.F. A | GRUP 1 |
12 | CF AT BURRIANA-SALESIANS | GRUP 1 |
13 | C.D.F. CANET «A» | GRUP 1 |
14 | C.D. MASSAMAGRELL «A» | GRUP 1 |
11 | C.F. INTER SAN JOSÉ «B» | GRUP 2 |
12 | C.D. EL RUMB «A» | GRUP 2 |
13 | LLÍRIA U.D. «A» | GRUP 2 |
14 | UD MARÍTIMO-CABANYAL A | GRUP 2 |
11 | C.D.S.B. ONTINYENT «A» | GRUP 3 |
12 | F.S. PICASSENT «A» | GRUP 3 |
13 | SEDAVÍ C.F. «A» | GRUP 3 |
14 | U.D. BALOMPIE ALFAFAR A | GRUP 3 |
11 | C.F.U.D. CALPE «A» | GRUP 4 |
12 | C.D.F. JÁVEA «A» | GRUP 4 |
13 | C.F. cadet blanc «A» | GRUP 4 |
14 | JOVE ESPANYOL S VICENTE A | GRUP 4 |
11 | SANTA POLA C.F. «A» | GRUP 5 |
12 | C.D. PAU ESGLÉSIES «A» | GRUP 5 |
13 | C.F. ELX CELTA «A» | GRUP 5 |
14 | TORREVIEJA C.F «A» | GRUP 5 |
Finalments' incorporaran a la Preferent els campions dels 12 grups de la Primera infantil, més els tres millors segons per cobrir les vacants dels equips B descendits per arrossegaments, Santa Bàrbara Platges d'Alboraia A, A. San Blas CF A iCF Rafal A
En el cas delMonnegre de Mutxamel CF, ascendeix com a segon classificat, ja que el campió va ser l'Hèrcules CF B que no pot ascendir en haver descendit l'Hèrcules CF A a Preferent.
Pàg | equip | grup | Prov |
1 | CF BENICARLÓ BF A | ASC G1 | CS |
1 | FB SAGUNT A | ASC G2 | VLC |
1 | CF AT. MONCADENSE A | ASC G3 | VLC |
2 | SANTA BÀRBARA PLATGES A | ASC G3 | VLC |
1 | AT VALLBONENSE A | ASC G4 | VLC |
1 | SC REQUENA A | ASC G5 | VLC |
1 | CF AT. CABAÑAL A | ASC G6 | VLC |
1 | FBCD CATARROJA A | ASC G7 | VLC |
1 | CIUTAT D' ALZIRA FB A | ASC G8 | VLC |
2 | CF MONNEGRE MUTXAMEL A | ASC G9 | ALC |
1 | AD BETIS FLORIDA A | ASC G10 | ALC |
2 | AT. SAN BLAS CF A | ASC G10 | ALC |
1 | CF GARRA ILICITANA A | ASC G11 | ALC |
1 | CF CASTRUM A | ASC G12 | ALC |
2 | CF RAFAL A | ASC G12 | ALC |
així doncs, aquests són els 64 equips de la categoria Preferent Infantil separats per les tres províncies, a falta de confirmació oficial.
Seran7 equips de la província de Castelló, 34 de la província de València i23 de la província d'Alacant.
Província de Castelló
1 | VILLARREAL C.F. «B» | GRUP 1 | CS |
2 | C.D. RODA «B» | GRUP 1 | CS |
4 | U.D. VALL DE UXÓ «A» | GRUP 1 | CS |
6 | CF PROMESES CASTALIA A | GRUP 1 | CS |
8 | PRIMER TOQUE C.F. «A» | GRUP 1 | CS |
9 | HUH. VINARÒS C.F. «A» | GRUP 1 | CS |
CF BENICARLÓ BF A | ASC G1 | CS |
Província de València
3 | C.F. TORRE LLEVANT «A» | GRUP 1 | VLC |
5 | PATACONA C.F. «B» | GRUP 1 | VLC |
7 | C.D. ACER «A» | GRUP 1 | VLC |
10 | ALBORAYA U.D. «B» | GRUP 1 | VLC |
FB SAGUNT A | ASC G2 | VLC | |
CF AT. MONCADENSE A | ASC G3 | VLC | |
SANTA BÀRBARA PLATGES A | ASC G3 | VLC | |
1 | VALÈNCIA C.F. S.A.D. «B» | GRUP 2 | VLC |
3 | C.F. CRACKS «A» | GRUP 2 | VLC |
4 | CONTAUDIT ALMÀSSERA CF A | GRUP 2 | VLC |
5 | RIBARROJA C.F. «A» | GRUP 2 | VLC |
6 | HISTÒRICS DE VALÈNCIA «A» | GRUP 2 | VLC |
7 | LEVANTE U.D. S.A.D. «B» | GRUP 2 | VLC |
8 | C.D. SERRANOS «A» | GRUP 2 | VLC |
9 | MANISES C.F. «A» | GRUP 2 | VLC |
10 | CF AT Bº LA LLUM-XIRIVELLA A | GRUP 2 | VLC |
AT VALLBONENSE A | ASC G4 | VLC | |
2 | COL. SALGUI E.D.E. «A» | GRUP 3 | VLC |
3 | TORRENT C.F. «B» | GRUP 3 | VLC |
4 | C.D. SANT MARCEL·LÍ «A» | GRUP 3 | VLC |
5 | F.B.U.E. ATLÈTIC AMISTAT «B» | GRUP 3 | VLC |
6 | C.F. E-1 VALÈNCIA «A» | GRUP 3 | VLC |
9 | U.D. CARCAIXENT «A» | GRUP 3 | VLC |
10 | SOCCER INTER-ACTION «A» | GRUP 3 | VLC |
CIUTAT DE XÁTIVA C.F.B. «A | AUTON. | VLC | |
U.D. ALZIRA «A» | AUTON. | VLC | |
5 | TAVERNES DE LA VALLDIGNA A | GRUP 4 | VLC |
8 | U.D. OLIVA «A» | GRUP 4 | VLC |
9 | C.F. GANDIA «B» | GRUP 4 | VLC |
10 | U.D. PORTUARIS – DISARP «A | GRUP 4 | VLC |
SC REQUENA A | ASC G5 | VLC | |
CF AT. CABAÑAL A | ASC G6 | VLC | |
FBCD CATARROJA A | ASC G7 | VLC | |
CIUTAT D' ALZIRA FB A | ASC G8 | VLC |
Província d'Alacant
C.D. ALCOYANO «A | AUTON. | ALC | |
2 | HI HA. EMF PEDREGUER «A» | GRUP 4 | ALC |
3 | HUH. GIMNÀSTIC SANT VICENT C.F. «A» | GRUP 4 | ALC |
4 | F.B. DÉNIA «A» | GRUP 4 | ALC |
6 | F.C. AT. BENIDORM «A» | GRUP 4 | ALC |
7 | C.F. INTERCITAT «A» | GRUP 4 | ALC |
HÈRCULES C.F. «A» | AUTON. | ALC | |
1 | S.C.D. INTANGCO «A» | GRUP 5 | ALC |
2 | ELDA UNIÓ C.F «A» | GRUP 5 | ALC |
3 | LACROSS BABEL C.F. «B» | GRUP 5 | ALC |
4 | ELX C.F. S.A.D. «B» | GRUP 5 | ALC |
5 | C.D. ORIOL «A» | GRUP 5 | ALC |
6 | CREVILLENT ESPORTIU «A» | GRUP 5 | ALC |
7 | C.F. FAIR PLAY VILLENA «A» | GRUP 5 | ALC |
8 | C.D. DANIEL STEFANOWICZ RODYNA C.F «A» | GRUP 5 | ALC |
10 | C.F. CIUTAT ALCOI «A» | GRUP 5 | ALC |
CLUB COSTA CITY «A» | AUTON. | ALC | |
AD BETIS FLORIDA A | ASC G10 | ALC | |
AT. SAN BLAS CF A | ASC G10 | ALC | |
CF GARRA ILICITANA A | ASC G11 | ALC | |
CF CASTRUM A | ASC G12 | ALC | |
CF RAFAL A | ASC G12 | ALC | |
CF MONNEGRE DE MUTXAMEL A | ASC G9 | ALC |