Resultats de la VIII LaLiga FC Futures Internacional

El ritme no para per a l'aleví groc. Els pedrerans groguets, que la setmana passada van disputar la XXXI edició de l'Ascale LALIGA FC FUTURES a l'Estadi de la Ceràmica en la qual van assolir els quarts de final, marxen a Orlando per disputar la vuitena edició internacional del llorejat torneig de futbol base entre el 13 i el 15 de juny.

En total, 12 equips barallaran per alçar-se amb el títol de campió. El Villarreal ha quedat enquadrat en el Grup B al costat de Reial Madrid i l'Hassania Agadir del Marroc.

Aquests són els grups del VIII Torneig Internacional de LALIGA FC FUTURES:

STOP AL FOC

grup A: FC Barcelona, Reial Societat i Inter Miami CF.

grup B: Reial Madrid, Villarreal CF i Hassania Agadir.

grup C: Atlètic de Madrid, Sevilla FC e IdeaSport SA.

Grup D: real Betis, Orlando City i CR Flamengo.

DIJOUS 13 DE JUNY

JORNADA DEL MATÍ

HORAEQUIPEQUIPTV
15:30FC BARCELONA 4–2 REIAL SOCIETATGOL
16:00R. MADRID 0–3  VILLARREAL CFGOL
16:30ATCO. DE MADRID 4–0 IDEASPORTGOL
17:00CR FLAMENGO 2–0 REIAL BETISGOL
17:30REIAL SOCIETAT 0–0 INTER MIAMI CFGOL
18:00VILLARREAL CF 9–0 HASSANIA AGADIRGOL
18:30ATCO. DE MADRID 2– 0SEVILLA FCGOL
19:00REIAL BETIS 2– 0ORLANDO CITYGOL

DIVENDRES 14 DE JUNY

HORA LOCALPARTITRESULTATHORA PENINSULAREMISSIÓ TV
9:00SEVILLA FC – IDEASPORT SA3 – 015:00GOL
9:30CR FLAMENGO – ORLANDO CITY1 – 015:30GOL
10:00FC BARCELONA – INTER MIAMI CF5 – 016:00GOL
10:30R. MADRID – HASSANIA AGADIR10 – 016:30GOL

QUARTS DE FINAL

QUARTS DE FINAL

HORA LOCALPARTITRESULTATHORA PENINSULAREMISSIÓ TV
11:30QUARTS DE FINAL 1 (ATCO. MADRID – REIAL BETIS)3 – 017:30GOL
12:00QUARTS DE FINAL 2 (CR FLAMENGO – SEVILLA FC)1 – 018:00GOL
12:30QUARTS DE FINAL 3 (VILLARREAL CF – REIAL SOCIETAT)2 – 018:30GOL
13:00QUARTS DE FINAL 4 (FC BARCELONA-REIAL MADRID)(1) 0 – 0 (3)19:00GOL

SEMIFINALS

HORA LOCALPARTITRESULTATHORA PENINSULAREMISSIÓ TV
20:00SEMIFINAL 1 (ATCO. MADRID – CR FLAMENGO)2 – 002:00GOL
20:45SEMIFINAL 2 (VILLARREAL CF – REIAL MADRID)(3) 1 – 1 (1)02:45GOL
20:00CONSOLACIÓ SEMIFINAL 1 (INTER MIAMI – HASSANIA AGADIR)4 – 002:00
20:45CONSOLACIÓ SEMIFINAL 2 (IDEASPORT – ORLANDO CITY SC)0 – 302:45

DISSABTE 15 DE JUNY


FINALS

HORA LOCALPARTITRESULTATHORA PENINSULAREMISSIÓ TV
9:003º/4º LLOC3 – 115:00GOL
9:00FINAL Cons.(INTER MIAMI – ORLANDO CITY SC)1 – 015:00
9:30GRAN FINAL(ATCO. MADRID – VILLARREAL CF)4 – 315:30GOL

Així va quedar la fase de grups

GRUP A

PàgClubPJGEPàgFCPtes
1Fc Barcelona2200926
2Reial Societat2011241
3Inter Miami2011051

GRUP B

PàgClubPJGEPàgFCPtes
1Vila-real CF22001206
2Real Madrid C21011033
3Hassania Agadir20020190

GRUP C

PosClubPJGEPàgFCPtes
1At de Madrid2200606
2Sevilla Fc2101323
3Ideesport2002070

GRUP D

PosClubPJGPàgFCPtes
1Flamengo220306
1real Betis211223
3Orlando City SC202030

Palmarès Campionat Internacional Futbol-7

EdicióCIUTATCAMPIÓSUBCAMPIÓMVP
joLIMA (PERÚ), 2014FC BarcelonaAliança de LimaNicolás González (FC Barcelona)
IIBARRANQUILLA, 2015FC BarcelonaSevilla FCCarlos Álvarez (Sevilla FC)
IIINEW YORK, 2017FC BarcelonaReial Madrid CFJacobo (Reial Madrid)
IVNEW YORK, 2018RCD EspanyolValència CFEloy (València CF)
VNEW YORK, 2019FC BarcelonaReial Madrid CFCarlos Díez (Reial Madrid)
NOSALTRESORLANDO, 2022Al MadridReial Madrid CFIan Mencía (At de Madrid)
VIIORLANDO, 2023Al MadridEspanyolAlberto Ruiz (Reial Madrid)