Torneig Transició Futbol11 CF Foment CS i Castelló Base

CF FOMENT CASTELLÓ, CASTELLÓ BASE i VALÈNCIA BASE organizan este dissabte 18 de juny aquest torneig de Transició al Futbol-11 per alevins de segon any que en la propera temporada donaran el salt a futbol real.
Atès que és un torneig en el qual primam la formació dels jugadors en el seu primer contacte amb el Futbol-11, pretenem que serveixi per poder aclimatar-se i conèixer les noves demarcacions i habituar-se a les dimensions del terreny de joc, hem dissenyat un torneig amb novetats pel que fa al sistema de competició.

No hi ha grups, hi haurà un grup únic en el qual cada equip jugarà 4 partits en la primera fase. Els partits seran contra 4 equips diferents, sent el resultat de l' atzar els emparellaments.

Partits de curta durada, per poder realitzar correccions tàctiques després dels partits i anar ensenyant als jugadors les noves posicions al terreny de joc.

En finalitzar aquesta primera fase, es jugaran les quatre finals en què participaran els vuit equips més ben classificats.

FINAL 1 -> 1º CLASSIFICAT vs 2n CLASSIFICAT
FINAL 2 -> 3º CLASSIFICAT vs 4t CLASSIFICAT
FINAL 3 -> 5º CLASSIFICAT vs 6è CLASSIFICAT
FINAL 4 -> 7º CLASSIFICAT vs 8è CLASSIFICAT

Equips participants

CF FOMENT CASTELLÓ
CF RAFALAFENA
PRIMER TOQUE CF
RODA DE CD
CE VILA D' ONDA
ESPORTIU VILA-REAL
CF CRACKS
CD MASSAMAGRELL
UD VALL DE UXÓ
BENICARLÓ BF

Partits

camp 1

9:00 - 9:30CF FOMENTCF RAFALAFENA
9:30 - 10:00BENICARLÓ BFUD VALL DE UXÓ
10:00 - 10:30CF RAFALAFENAESPORTIU VILA-REAL
10:30 - 11:00CD MASSAMAGRELLBENICARLÓ BF
11:00 - 11:30PRIMER TOQUE CFUD VALL DE UXÓ
11:30 - 12:00CF CRACKSESPORTIU VILA-REAL
12:00 - 12:30PRIMER TOQUE CFCD MASSAMAGRELL

camp 2

9:00 - 9:30PRIMER TOQUE CFCF CRACKS
9:30 - 10:00ESPORTIU VILA-REALCD MASSAMAGRELL
10:00 - 10:30CE VILA D' ONDAPRIMER TOQUE CF
10:30 - 11:00CF RAFALAFENACF CRACKS
11:00 - 11:30RODA DE CDCD MASSAMAGRELL
11:30 - 12:00CE VILA D' ONDACF RAFALAFENA
12:00 - 12:30BENICARLÓ BFRODA DE CD

camp 3

9:00 - 9:30RODA DE CDCE VILA D' ONDA
9:30 - 10:00CF FOMENTCF CRACKS
10:00 - 10:30UD VALL DE UXÓRODA DE CD
10:30 - 11:00CF FOMENTCE VILA D' ONDA
11:00 - 11:30ESPORTIU VILA-REALBENICARLÓ BF
11:30 - 12:00CF FOMENTUD VALL DE UXÓ

Finals

En finalitzar aquesta primera fase, es jugaran les quatre finals en què participaran els vuit equips més ben classificats.

Totes les finals es disputaran a les 12:30 HORES.
La final entre els dos primers classificats de la primera fase es disputarà al Camp 4, camp d' herba natural.


CAMP 4 FINAL 1 -> 1º CLASSIFICAT vs 2n CLASSIFICAT
CAMP 3 FINAL 2 -> 3º CLASSIFICAT vs 4t CLASSIFICAT
CAMP 2 FINAL 3 -> 5º CLASSIFICAT vs 6è CLASSIFICAT
CAMP 1 FINAL 4 -> 7º CLASSIFICAT vs 8è CLASSIFICAT

Normativa del Torneig

Els jugadors participants hauran de posseir llicència federativa amb el club en el qual participen en aquest Torneig. Cada club pot participar amb els jugadors que vulgui sempre Aleví segon any.

Partits de 20 minuts a rellotge corregut.

Tots els equips, a el menys, disputaran quatre partits.

Hi haurà un breu descans (minut 10) que serà aprofitat per fer canvis i una altra finestra al minut 15 que haurà de ser utilitzada o no per ambdós equips al mateix temps.

Canvis il·limitats en aquestes finestres.

Per raons de possible lesió o altres causes de força major podrà realitzar-se canvis addicionals.

Els deu equips juguen ALMENYS quatre partits cadascun. Quan ho hagin fet, en finalitzar tots els seus partits, s' establirà una classificació general de l' u al deu disputant els dos primers (Final 1); els dos següents (Final 2); cinquè i sisè (Final
3) i setè-vuitè (final 4).

Tots aquests partits es jugaran al mateix temps per a finalment procedir al lliurament de trofeus en el camp on es disputarà la final 1.

Criteris de classificació

Finalitzada les quatre jornades, s' establirà una classificació general per punts (3 punts victòria, un punt empat i zero derrota).
Per desfer la igualtat per punts, el segon criteri serà la diferència global de gols en el còmput general dels quatre partits.

De persistir la igualtat, el tercer criteri serà el de gols marcats en els quatre partits.

L' últim criteri, en cas de persistir empat, serà el resultat del partit entre els dos equips d'haver jugat entre ells.

Establerta la classificació de l' u al deu, es jugarà la Final 1 (primer contra segon); Final 2 (tercer contra quart); Final 3 (cinquè contra sisè) i Final 4 (setè contra vuitè).

En la disputa de les finals, si finalitzés el partit amb empat, es llançarà una tanda de 3 penalties cada equip, l'equip que marqui més gols serà el vencedor.
De persistir l'empat després de la tanda de 3 penalties, es realitzarà un llançament per cada equip fins que un dels dos falli i l'altre equip marqui gol, de marcar els dos o no marcar cap dels dos es continuaran llançat penal fins que es desempat.

lexus

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom