CF FOMENT CASTELLÓ, CASTELLÓ BASE i VALÈNCIA BASE organizan este dissabte 18 de juny aquest torneig de Transició al Futbol-11 per alevins de segon any que en la propera temporada donaran el salt a futbol real.
Atès que és un torneig en el qual primam la formació dels jugadors en el seu primer contacte amb el Futbol-11, pretenem que serveixi per poder aclimatar-se i conèixer les noves demarcacions i habituar-se a les dimensions del terreny de joc, hem dissenyat un torneig amb novetats pel que fa al sistema de competició.
No hi ha grups, hi haurà un grup únic en el qual cada equip jugarà 4 partits en la primera fase. Els partits seran contra 4 equips diferents, sent el resultat de l' atzar els emparellaments.
Partits de curta durada, per poder realitzar correccions tàctiques després dels partits i anar ensenyant als jugadors les noves posicions al terreny de joc.
En finalitzar aquesta primera fase, es jugaran les quatre finals en què participaran els vuit equips més ben classificats.
FINAL 1 -> 1º CLASIFICADO vs 2º CLASSIFICAT
FINAL 2 -> 3º CLASIFICADO vs 4º CLASSIFICAT
FINAL 3 -> 5º CLASIFICADO vs 6º CLASSIFICAT
FINAL 4 -> 7º CLASIFICADO vs 8º CLASSIFICAT
Equips participants
CF FOMENT CASTELLÓ |
CF RAFALAFENA |
PRIMER TOQUE CF |
RODA DE CD |
CE VILA D' ONDA |
ESPORTIU VILA-REAL |
CF CRACKS |
CD MASSAMAGRELL |
UD VALL DE UXÓ |
BENICARLÓ BF |
Partits
camp 1
9:00 – 9:30 | CF FOMENT | CF RAFALAFENA |
9:30 – 10:00 | BENICARLÓ BF | UD VALL DE UXÓ |
10:00 – 10:30 | CF RAFALAFENA | ESPORTIU VILA-REAL |
10:30 – 11:00 | CD MASSAMAGRELL | BENICARLÓ BF |
11:00 – 11:30 | PRIMER TOQUE CF | UD VALL DE UXÓ |
11:30 – 12:00 | CF CRACKS | ESPORTIU VILA-REAL |
12:00 – 12:30 | PRIMER TOQUE CF | CD MASSAMAGRELL |
camp 2
9:00 – 9:30 | PRIMER TOQUE CF | CF CRACKS |
9:30 – 10:00 | ESPORTIU VILA-REAL | CD MASSAMAGRELL |
10:00 – 10:30 | CE VILA D' ONDA | PRIMER TOQUE CF |
10:30 – 11:00 | CF RAFALAFENA | CF CRACKS |
11:00 – 11:30 | RODA DE CD | CD MASSAMAGRELL |
11:30 – 12:00 | CE VILA D' ONDA | CF RAFALAFENA |
12:00 – 12:30 | BENICARLÓ BF | RODA DE CD |
camp 3
9:00 – 9:30 | RODA DE CD | CE VILA D' ONDA |
9:30 – 10:00 | CF FOMENT | CF CRACKS |
10:00 – 10:30 | UD VALL DE UXÓ | RODA DE CD |
10:30 – 11:00 | CF FOMENT | CE VILA D' ONDA |
11:00 – 11:30 | ESPORTIU VILA-REAL | BENICARLÓ BF |
11:30 – 12:00 | CF FOMENT | UD VALL DE UXÓ |
Finals
En finalitzar aquesta primera fase, es jugaran les quatre finals en què participaran els vuit equips més ben classificats.
Totes les finals es disputaran a les 12:30 HORES.
La final entre els dos primers classificats de la primera fase es disputarà al Camp 4, camp d' herba natural.
CAMP 4 FINAL 1 -> 1º CLASIFICADO vs 2º CLASSIFICAT
CAMP 3 FINAL 2 -> 3º CLASIFICADO vs 4º CLASSIFICAT
CAMP 2 FINAL 3 -> 5º CLASIFICADO vs 6º CLASSIFICAT
CAMP 1 FINAL 4 -> 7º CLASIFICADO vs 8º CLASSIFICAT
Normativa del Torneig
Els jugadors participants hauran de posseir llicència federativa amb el club en el qual participen en aquest Torneig. Cada club pot participar amb els jugadors que vulgui sempre Aleví segon any.
Partits de 20 minuts a rellotge corregut.
Tots els equips, a el menys, disputaran quatre partits.
Hi haurà un breu descans (minut 10) que serà aprofitat per fer canvis i una altra finestra al minut 15 que haurà de ser utilitzada o no per ambdós equips al mateix temps.
Canvis il·limitats en aquestes finestres.
Per raons de possible lesió o altres causes de força major podrà realitzar-se canvis addicionals.
Els deu equips juguen ALMENYS quatre partits cadascun. Quan ho hagin fet, en finalitzar tots els seus partits, s' establirà una classificació general de l' u al deu disputant els dos primers (Final 1); els dos següents (Final 2); cinquè i sisè (Final
3) i setè-vuitè (final 4).
Tots aquests partits es jugaran al mateix temps per a finalment procedir al lliurament de trofeus en el camp on es disputarà la final 1.
Criteris de classificació
Finalitzada les quatre jornades, s' establirà una classificació general per punts (3 punts victòria, un punt empat i zero derrota).
Per desfer la igualtat per punts, el segon criteri serà la diferència global de gols en el còmput general dels quatre partits.
De persistir la igualtat, el tercer criteri serà el de gols marcats en els quatre partits.
L' últim criteri, en cas de persistir empat, serà el resultat del partit entre els dos equips d'haver jugat entre ells.
Establerta la classificació de l' u al deu, es jugarà la Final 1 (primer contra segon); Final 2 (tercer contra quart); Final 3 (cinquè contra sisè) i Final 4 (setè contra vuitè).
En la disputa de les finals, si finalitzés el partit amb empat, es llançarà una tanda de 3 penalties cada equip, l'equip que marqui més gols serà el vencedor.
De persistir l'empat després de la tanda de 3 penalties, es realitzarà un llançament per cada equip fins que un dels dos falli i l'altre equip marqui gol, de marcar els dos o no marcar cap dels dos es continuaran llançat penal fins que es desempat.