Aquesta setmana ho anunciàvem. El CF Jubelama Castelló és el primer campió dels quatre grups de Segona Cadet i com a tal es guanya el dret a pujar a Primera, un pas més per a la consolidació d'aquest club de futbol de Castelló que ja compta amb un equip a Preferente Cadete. Una generació de jugadors de primer any que ja va quedar quarta a la seva lliga en alevins podent ser campions i aconseguint l'ascens la temporada passada a Preferent Infantil.
La plantilla d'aquest Cadet C té jugadors que s'han incorporat amb el pas dels anys, si bé hi ha un nucli de jugadors que porten pràcticament des dels inicis al club, amb la qual cosa és un grup d'excel·lents companys on molts ja van aconseguir l'ascens a Preferent Infantil la temporada anterior, i en aquesta temporada sota les ordres de Javier Cabedo i Aaron Ruiz estan donant un rendiment excel·lent lluitant pel títol de Lliga i l'ascens a Primera Cadet aconseguit una jornada abans de concloure la lliga.
ESTATS CADETS C CF JUBELAMA CASTELLÓN
CADET C | |||
COGNOMS | NOM | TEMPORADES AL CLUB | |
1 | GARCIA CANO | RAUL | 7º |
2 | CARBONELL VILLEGAS | JORDI | 7º |
3 | BELTRAN CORNELLES | PABLO | 7º |
4 | VALENT MARTINEZ | CARLOS | 6º |
5 | BONES FLORES | MARIO | 6º |
6 | FERRANDO BALLESTER | GERARD | 6º |
7 | FARRAN BONET | PAU | 6º |
8 | DIAÇ RODÓ | ENRIQUE | 6º |
9 | XUNTAR | ANDREI | 4º |
10 | ORTUNY ROMANÍ | ALEJANDRO | 4º |
11 | CEL·LADES VINYES | VICENTE JORGE | 4º |
12 | ALMENAR RAMBLA | JOSE LUIS | 4º |
13 | SORIA MESTRE | JORGE | 3º |
14 | MATAS FURIÓS | DIDAC | 3º |
15 | PITARCH FALOMIR | CARLOS | 2º |
16 | OMAÑA ORTIZ | CRISTIAN ABRAHAM | 2º |
17 | EL ACHKAR ELMRROUN | LUAY | 2º |
18 | COVES FLOR | VICENTE | 2º |
19 | AGUT GARCIA | MARCOS | 1º- VILLARREAL CF |
20 | LORITA | MADALIN COSTINEL | 1º- to |
21 | SAINZ MATEU | ANTONIO ALBERT | 1º- CASTELL DEL FUTUR |
22 | BAGAN VILLEGAS | HUGO | 1º- CASTELL DEL FUTUR |
RESULTATS JORNADA29 – 12/05/2019
10/05 | 20:00 | C.D. Onda "B” |
3 – 1
|
Sp. de Castell "C” |
finalitzat
|
||||
11/05 | 10:30 | Alqueries C.F. "C” |
2 – 5
|
C.F. Joventut Almassora |
finalitzat
|
||||
11/05 | 11:00 | Club Almenara Atletic "B” |
6 – 0
|
C.F. La Vall “D” |
finalitzat
|
||||
11/05 | 12:00 | C.D. Roda "E” |
3 – 1
|
C.D. Salesians Burriana "B” |
finalitzat
|
||||
11/05 | 13:00 | U.D. Vall d'Uxo "C” |
2 – 1
|
C.D. Drac Castellon “C” |
finalitzat
|
||||
11/05 | 16:30 | C.F. Rafalafena de Castelló "C” |
15 – 1
|
Esportiu Vila-real "C” |
finalitzat
|
||||
12/05 | 12:00 | C.F. Jubelama de Castelló "C” |
3 – 1
|
C.D. Almazora “”B”” |
finalitzat
|
CLASSIFICACIÓ GRUP IV SEGON CADET
Pos
|
equip
|
punts
|
J
|
G
|
E
|
Pàg
|
G. F
|
G. C
|
||
1
|
C.F. Jubelama de Castelló "C” |
74
|
27
|
24
|
2
|
1
|
186
|
18
|
||
2
|
C.D. Roda "E” |
70
|
27
|
23
|
1
|
3
|
167
|
27
|
||
3
|
C.D. Onda "B” |
68
|
27
|
21
|
5
|
1
|
107
|
27
|