L'Assemblea General Ordinària de la Federació de Futbol de la Comunitat Valenciana va aprovar en la vesprada d'ahir per unanimitat la proposta de composició de grups per a la Temporada 2018/19.
El Villarreal CF i el CD Roda són els clubs de la província de Castelló que mantenen els seus equips en les màximes categories (Divisió d'Honor Juvenil, Autonòmica Cadet i Infantil) al mateix temps que tenen equips B i C en categories inferiors immediates (ascens del Villarreal CF C a Preferent Juvenil). El CD Castelló ha perdut dos representants a l'elit autonòmica cadet i infantil; el Club La Vall ho ha fet en Lliga Nacional Juvenil i el Ona CD, també en Lliga Nacional Juvenil i Preferent Infantil. Per la seva banda, el Benicarló BF recupera posicions en Juvenil (preferent) i manté el Cadet a Preferent, igual que el Lucía Carpi, a Preferent Juvenil. També cal destacar el doble ascens del CF Jubelama Castelló a Preferent Cadet i Infantil, igual que el del CD Salesians Borriana, en Preferent Infantil. La UDE manté al seu Juvenil en Preferent, igual que el seu Cadet i Infantil en Preferent. El Borriana FB manté a la seua Infantil en Preferent; Primer Toque CF, en les tres categories Preferent; el CF Rafalafena en Juvenil, igual que el CD Almazora i el Atlètic Borriana-Salesians, la unió de CD Salesians i Burriana FB, en Juvenil.
En els enllaços adjunts disposen de tota la informació relativa a la composició de grups en les categories de Primera Divisió, Segon, Segona 'B', Tercera, Lliga Regional Preferent, primera Regional, Divisió d'Honor Juvenil, Lliga Nacional Juvenil, Regional Preferent Juvenil, Lliga Autonòmica Cadet/Infantil, Regional Preferent Cadet i Regional Preferent Infantil.
LLIGA AUTONOMICA CADET-INFANTIL 2018/2019
Nº |
Grup Únic |
1 |
València C.F., Sad "A” |
2 | Vila-real C.F., Sad "A” |
3 | Levante U.D., Sad "A” |
4 | C.F. Fundacio Vcf "A” |
5 | C.D. Roda "A” |
6 | Moose C.F., Sad "A” |
7 | C.F. A. Ciutat De Benidorm "A” |
8 | C.D. Sant Marcel·lí "A” |
9 | C.F. Escoles Sant Josep "A” |
10 | U.D. Alzira "A” |
11 | Alboraya U.D. "A” |
12 | Club La Vall "A” |
13 | S.C.D. Intangco "A” |
14 | Hercules C.F., Sad "A” |
15 | Patacona C.F. "A” |
16 | Sedavi C.F. "A” |
17 | C.D. Alcoyano S.A.D. "A” |
18 | Lacross Babel C.F. "A” |
PREFERENT CADET. GRUP I
Nº | GRUP 1 |
1 | C.D. Castelló, Sad "A” |
2 | C.F. Torre Llevant "A” |
3 | Tavernes Blanques C.F. "A” |
4 | C.D. Acer "A” |
5 | Primer Toque C.F. "A” |
6 | Alboraya U.D. "B” |
7 | C.F. La Vall "B” |
8 | Vila-real C.F. SAD "B” |
9 | C.F. Benicarlo B.F. "A” |
10 | U.D. Betera "A” |
11 | C.D. Roda "B” |
12 | U.D. Vall De Uxo "A” |
13 | C.F. Escoles Sant Josep "B” |
14 | C.F. Jubelama Castelló "A” |
15 | Contaudit Almassera C.F. "A” |
16 | C.F.U.D. Benicalap "A” |
per mantenir la distància repsecte al CD Castelló B
Nº | GRUP 1 |
1 | C.D. Castelló, Sad "A” |
2 | C.F. Torre Llevant "A” |
3 | C.D. Roda "B” |
4 | Primer Toque C.F. "A” |
5 | Tavernes Blanques C.F. "A” |
6 | Vila-real C.F. SAD "B” |
7 | Alboraya U.D. "B” |
8 | C.D. Acer "A” |
9 | U.D. Vall De Uxo "A” |
10 | CF paterna. "A” |
11 | Borriana F.B. "A” |
12 | C.D. Salesians Burriana "A” |
13 | C.F. Jubelama De Castelló "A” |
14 | Contaudit Almassera C.F. "A” |
15 | Patacona C.F. "B” |
16 | C.F. Historics De València "A” |
DIVISION D' HONOR JUVENIL- Gº VII 18/19
1 | VALÈNCIA C.F., SAD "A” |
2 | VILLARREAL C.F., SAD "A” |
3 | C.D. RODA "A” |
4 | C.F. TORRE LLEVANT "A” |
5 | LEVDAVANT U.D.,SAD "A” |
6 | ALBORAYA U.D. "A” |
7 | ELX C.F., SAD "A” |
8 | KELME C.F. "A” |
9 | RACING ALGEMESI-MECAVENIDA "A” |
10 | U.D. ALZIRA "A” |
LLIGA NACIONAL JUVENIL – Gº VIII – 18/19
1 | HERCULES D' ALACANT C.F. "A” |
2 | LLEVANT U.D.,SAD "B” |
3 | VILLARREAL C.F., SAD "B” |
4 | VALÈNCIA C.F., SAD "B” |
5 | ESCOLES SANT JOSE C.F. "A” |
6 | C.D. ACER "A” |
7 | ELX C.F., SAD "B” |
8 | C.D. DON BOSCO "A” |
9 | C.D. ALCOIÀ "A” |
10 | C.D. DENIA "A” |
11 | C.D. CASTELLÓ, SAD "A” |
12 | KELME C.F. "B” |
13 | C.F. AT. CIUTAT DE BENIDORM "A” |
14 | PATACONA C.F. "A” |
15 | ALBORAYA U.D. "B” |
16 | C.D. OLIMPIC "A” |
17 | C.D. JOVENTUT PICANYA "A” |
18 | C.F. TORRE LLEVANT "B” |
per mantenir la distància repsecte al CD Castelló B
Nº | GRUP 1 |
1 | C.D. Onda "A” |
2 | Club La Vall |
3 | Primer Toque C.F. "A” |
4 | C.D. Castelló, SAD "B” |
5 | La Creu C.F. Pobla Farnals "A” |
6 | C.F. A. Burriana-Salesians "A” |
7 | C.F. Cracks "A” |
8 | C.D. Roda "B” |
9 | C.D. Almassora "A” |
10 | U.D. Vall De Uxo "A” |
11 | C.F. Rafalafena De Castelló "A” |
12 | C.F. Historics De València "A” |
13 | Huracan Moncada CF. "A” |
14 | C.F. Benicarlo B.F. "A” |
15 | Vila-real C.F. SAD "C” |
16 | C.F. Sant Pere "A” |
17 | C.D. Acero “B” |
18 | U.D. Puzol “A” |