Torn per a “les valentes”

RafaSport

Es disputa aquest cap de setmana la primera fase dels Campionats d'Espanya de Seleccions Autonòmiques Femení en les categories sub15 i sub17.

La Comunitat Valenciana jugarà en el grup D a Alcázar de San Juan (Ciudad Real) amb la selecció local de Castella-la Manxa i Catalunya

Sub-15 Femení

GRUP A – Seu: Federació Riojana de Futbol

Camp Municipal Pradejón (Herba Artificial)
Camp Municipal Arnedo (Herba Artificial)

datahoraPartitDirecte
10-12-202210:30h.Pàg. Basc – La Rioja 
10-12-202210:30h.Aragó – Cantàbria 
11-12-202210:30h.Cantàbria – Pàg. Basc 
11-12-202210:30h.La Rioja – Aragó 

GRUP B – Seu: Reial Federació del Principat d'Astúries

Camps Federatius Maximino Martínez Suárez nº 1 i 2(Herba sintètica)

datahoraPartitDirecte
10-12-202210:30h.Inscripcions obertes al Torneig ITE – Principat d'Astúries 
10-12-202212:30h.Galícia – Regió de Múrcia 
11-12-202210:30h.Principat d'Astúries – Galícia 
11-12-202212:30h.Regió de Múrcia – Inscripcions obertes al Torneig ITE 

GRUP C – Seu: Federació Canària de Futbol

Estadi Municipal Francisco Peraza(gespa natural)

datahoraPartitDirecte
09-12-202211:30h.Castella i Lleó – Canàries 
10-12-202211:30h.Madrid – Castella i Lleó 
11-12-202211:30h.Canàries – Madrid 

GRUP D – Seu: Federació de Futbol de Castella La Manxa

Campo Manuel Delgado Meco

datahoraPartitDirecte
09-12-202210:15h.Catalunya – Castella La ManxaEN?ràtio = 16:9″ frameborder =»0″ allow =»autoplay; encrypted-media» allowfullscreen>EN>DIRECTE
10-12-202210:15h.gomar12 – Catalunya 
11-12-202210:15h.Castella La Manxa – C. Valenciana 

GRUP E – Seu: Federació Extremenya de Futbol

Campo Manuel Sánchez (Campos Pinilla)

datahoraPartitDirecte
09-12-202210:00h.Andalusia – ExtremaduraEN?ràtio = 16:9″ frameborder =»0″ allow =»autoplay; encrypted-media» allowfullscreen>EN>DIRECTE
10-12-202210:00h.Balear – Andalusa 
11-12-202210:00h.Extremadura – Balear 

Sub-17 Femení

GRUP A – Seu: Federació Riojana de Futbol

Camp Municipal Pradejón (Herba Artificial)
Camp Municipal Arnedo (Herba Artificial)

datahoraPartitDirecte
10-12-202212:30h.Pàg. Basc – La Rioja 
10-12-202212:30h.Aragó – Cantàbria 
11-12-202212:30h.Cantàbria – Pàg. Basc 
11-12-202212:30h.La Rioja – Aragó 

GRUP B – Seu: Reial Federació del Principat d'Astúries

Camps Federatius Maximino Martínez Suárez nº 1 i 2(Herba sintètica)

datahoraPartitDirecte
10-12-202210:30h.Galícia – Regió de Múrcia 
10-12-202212:30h.Inscripcions obertes al Torneig ITE – Principat d'Astúries 
11-12-202210:30h.Regió de Múrcia – Inscripcions obertes al Torneig ITE 
11-12-202212:30h.Principat d'Astúries – Galícia 

GRUP C – Seu: Federació Canària de Futbol

Estadi Municipal Francisco Peraza(gespa natural)

datahoraPartitDirecte
09-12-202213:30h.Castella i Lleó – Canàries 
10-12-202213:30h.Madrid – Castella i Lleó 
11-12-202213:30h.Canàries – Madrid 

GRUP D – Seu: Federació de Futbol de Castella La Manxa

Campo Manuel Delgado Meco

datahoraPartitDirecte
09-12-202212:00h.Catalunya – Castella La Manxa 
10-12-202212:00h.gomar12 – Catalunya 
11-12-202212:00h.Castella La Manxa – C. Valenciana 

GRUP E – Seu: Federació Extremenya de Futbol

Sistema de competició

Durant aquest mateix cap de setmana (des de divendres 9 al diumenge 11 de desembre) es disputaran totes les trobades dels cinc grups que engloben les 17 seleccions autonòmiques, tant en categoria sub15 com en categoria sub17.

Els primers de cada grup i els tres millors segons es classificaran per jugar laFase Orque tindrà lloc el mes de febrer. Els que no aconsegueixin classificar-se, jugaran laFase Plata en les mateixes dates.

Punxant AQUÍpots descarregar la composició dels sis grups d'aquestCNSA.

Cartell oficial

Aquest és el cartell oficial d'aquesta Primera Fase per al Grup D en Àlcazar de Sant Joan(Ciudad Real):

PUNXANT AQUÍtambé et pots descarregar la guia oficial elaborada per la Federació de Futbol de Castella-la Manxa sobre l'esdeveniment.

Edat de les jugadores participants

Hi podran participar totes aquelles futbolistes amb llicència en vigor independentment de la seva nacionalitat.

sub15

En la categoria sub15 podran participar aquelles futbolistes nascudes a partir del 1 de gener de 2008, podent intervenir jugadores nascudes en els anys 2008, 2009 i 2010.

sub17

En la categoria sub17 podran participar aquelles futbolistes nascudes a partir del 1 de gener de 2006, podent intervenir jugadores nascudes en els anys 2006, 2007 i 2008.

PUNXANT AQUÍ pots descarregar la circular nº 59 de la RFEF que regula la competició.

Selecció Valenciana sub15 i sub17

Aquestes són les 18 jugadores esmentades:



lexus

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom