Finalitzen elssis grup de la Preferent Juvenilamb només dos grups pendents per decidir l'equip que promocionarà Lliga Nacional, entre ells el Grup I, amb Primer Toque CF i Atlètic Burriana-Salesians buscant la plaça.
A la part baixa de la classificació, també per decidir els llocs de descens en el grup 1, 2 i 6, a més del pitjor dels sis grups dels equips classificats en la quarta última posició. (Veure taula al final de la notícia)
Classificat per al Play-off Acens a Lliga Nacional
grup 2 -> Històriques de València A
grup 3 -> Torrent CF A
grup 4 -> FBCD Catarroja A
grup 6 -> Club Costa City CF A
grup 1
Pendent al Grup 1 qui serà el primer classificat, A. Burriana Salesians encapçala la classificació amb 54 punts, seguit perPrimer Toc CF A amb 52 punts. Justament aquest dissabte a les 17:00 s'enfrontaran tots dos equips a Castelló. Als burrianencs els val l'empat i la victòria, mentre que al Primer Toque CF necessita la victòria.
Pendents per decidir 2 descensos, de moment Nou Jove Castelló i CD Acero en posicions de descens, a més de l'Huracà ja descendit.
Pàg | equip | Ptes | J | G | E | Pàg | G.F. | G.C. |
8 | Vila-real C.F. TRIST «C» | 31 | 25 | 9 | 4 | 12 | 39 | 39 |
9 | C.D. Llavors «A» | 31 | 25 | 9 | 4 | 12 | 38 | 55 |
10 | C.D. Almazora «A» | 30 | 25 | 8 | 6 | 11 | 43 | 42 |
11 | C.F. Benicarlo B.F. «A» | 29 | 25 | 8 | 5 | 12 | 37 | 39 |
12 | C.F. Nou Jove Castelló «A» | 28 | 25 | 8 | 4 | 13 | 41 | 51 |
13 | C.D. Acer «A» | 28 | 25 | 7 | 7 | 11 | 34 | 47 |
14 | C.F. Huracan Moncada C.F. «A» | 21 | 25 | 6 | 3 | 16 | 27 | 55 |
grup 2
ambTorrefiel ACE i Rafelbunyol descendits, resta una plaça en la qual està situat en aquests momentsCF Cracks (30 punts), amb quatre equips més en la lluita per la salvació, UD Bétera (33 punts), CF Torre Llevant C(32 punts), Godella CF A (32 punts) iCD Serranos A(32 punts).
A CF Cracks només li val la victòria i esperar els resultat dels altres equips. La UD Bétera amb el gol average guanyat a CF Cracks, de no puntuar, podria veure's involucrat en algun cas de triple, quàdruple o fins i tot quíntuple empat.
El CD Serranos (32 punts) juga contra l'Inter San José B; i els altres dos equips Godella CF i CF Torre Levante C s'enfronten en aquesta última jornada.
Local | visitant | data | hora |
Torrefiel Athletic C.E. "A” | Rafelbuñol C.F. "A” | 13/06/2021 | 12:30 |
La Creu C.F. Pobla Farnals "A” | Alboraya U.D. "C” | 12/06/2021 | 19:00 |
Godella C.F. "A” | C.F. Torre Llevant "C” | 13/06/2021 | 18:00 |
C.F. Historics de València "A” | U.D. Betera "A” | 13/06/2021 | 12:30 |
C.F. Cracks "A” | Ribarroja C.F. "A” | 13/06/2021 | 19:15 |
C.D. Serrans "A” | C.F. Inter San José "B” | 13/06/2021 | 19:30 |
C.F.B. Ciutat de València "A” | Patacona C.F. "B” | 12/06/2021 | 18:00 |
CLASSIFICACIÓ: LLIGA PREFERENT JUVENIL LLIGA 2 – JORNADA 26
Pàg | equips | Pt | J | G | E | Pàg | GF | G.C |
1 | Historics València "A” | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 87 | 43 |
2 | Inter San José "B” | 53 | 25 | 17 | 2 | 6 | 84 | 34 |
3 | Patacona C.F. "B” | 50 | 25 | 16 | 2 | 7 | 58 | 34 |
4 | Ribarroja C.F. "A” | 50 | 25 | 15 | 5 | 5 | 51 | 30 |
5 | Alboraya U.D. "C” | 41 | 25 | 11 | 8 | 6 | 48 | 30 |
6 | La Creu C.F. PF "A” | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 47 | 49 |
7 | Ciutat de València "A” | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 47 | 33 |
8 | U.D. Betera "A” | 33 | 25 | 8 | 9 | 8 | 43 | 40 |
9 | CF Torre Llevant "C” | 32 | 25 | 9 | 5 | 11 | 57 | 45 |
10 | Godella C.F. "A” | 32 | 25 | 9 | 5 | 11 | 40 | 40 |
11 | C.D. Serrans "A” | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 35 | 45 |
12 | C.F. Cracks "A” | 30 | 25 | 8 | 6 | 11 | 42 | 40 |
13 | Torrefiel ACE. "A” | 8 | 25 | 2 | 2 | 21 | 27 | 94 |
14 | Rafelbuñol C.F. "A” | 2 | 25 | 0 | 2 | 23 | 15 | 124 |
grup 3
Classificat el Play-off d' ascens elTorrent CF A, descendits, Les Sitges CF A, Unió Benetússer i UD Quart de Poblet A.
L'equip classificat en quarta posició per la cua és elAvant Aldaia CDF Aamb 28 ptos.
CLASSIFICACIÓ: LLIGA PREFERENT JUVENIL LLIGA 3 – JORNADA 26
Pàg | equip | Ptes | J | G | E | Pàg | G.F | G.C |
1 | Torrent C.F. "A” | 68 | 25 | 22 | 2 | 1 | 76 | 12 |
2 | Col·legi Salgui "A” | 54 | 25 | 16 | 6 | 3 | 63 | 33 |
3 | Sp. Mislata U.F.. "A” | 53 | 25 | 15 | 8 | 2 | 50 | 16 |
4 | Dptvo. La Rambleta "A” | 43 | 25 | 13 | 4 | 8 | 50 | 44 |
5 | C.D. Sr. Bosco "B” | 39 | 25 | 11 | 6 | 8 | 68 | 56 |
6 | C.D. Sant Marcel·lí "B” | 33 | 25 | 10 | 3 | 12 | 33 | 34 |
7 | C.D. Utiel "A” | 30 | 25 | 8 | 6 | 11 | 28 | 44 |
8 | A. Bº. La Llum-Xirivella "” | 30 | 25 | 7 | 9 | 9 | 28 | 31 |
9 | C.D. Buñol "A” | 29 | 25 | 8 | 5 | 12 | 40 | 52 |
10 | Mislata C.F.. "A” | 29 | 25 | 8 | 5 | 12 | 32 | 44 |
11 | Avant Aldaia C.D.F. "A” | 28 | 25 | 8 | 4 | 13 | 34 | 45 |
12 | Los Silos C.F. "A” | 23 | 25 | 6 | 5 | 14 | 31 | 48 |
13 | Union Benetuser "A” | 23 | 25 | 6 | 5 | 14 | 37 | 57 |
U.D. Quart de Poblet "A” | 7 | 25 | 1 | 4 | 20 | 23 | 77 |
grup 4
Classificat per alplay-off a Lliga Nacional el FBCD Catarroja; descendits UD Alginet A, Atzeneta UE A i CF CC Alcoi A.
L'equip classificat en quarta posició per la cua és laUD Benigànim amb 28 punts.
Local | visitant | data | hora |
Muro C.F. | C.D. Alcoià "B” | 13/06/2021 | 19:00 |
Atzeneta U.E. "A” | Alcázar C.F.. "A” | 12/06/2021 | 18:30 |
HI HA. Alberic – Papes Argent "A” | C.D. Llosa "A” | 13/06/2021 | 19:00 |
U.D. Carcaixent "A” | U.D. Alginet "A” | 12/06/2021 | 11:00 |
C.F. Promeses Sueca "A” | F.B.C.D. Catarroja "A” | 11/06/2021 | 20:00 |
C.D. Olimpic "A” | U.D. Beniganim "A” | 11/06/2021 | 20:30 |
Silla C.F. "A” | C.F. CC Alcoi "A” | 12/06/2021 | 19:00 |
Pàg | equip | Ptes | J | G | E | Pàg | G.F. | G.C. |
1 | F.B.C.D. Catarroja "A” | 68 | 27 | 21 | 5 | 1 | 86 | 24 |
2 | C.D. Alcoià "B” | 63 | 27 | 19 | 6 | 2 | 68 | 24 |
3 | C.D. Olimpic "A” | 54 | 27 | 15 | 9 | 3 | 65 | 31 |
4 | C.D. Llosa "A” | 50 | 27 | 15 | 5 | 7 | 68 | 43 |
5 | Sedavi C.F. "A” | 42 | 28 | 12 | 6 | 10 | 54 | 43 |
6 | C.F. Promeses Sueca "A” | 40 | 27 | 11 | 7 | 9 | 54 | 51 |
7 | Silla C.F. "A” | 40 | 27 | 12 | 4 | 11 | 51 | 37 |
8 | HI HA. Alberic – Papes Argent "A” | 38 | 27 | 11 | 5 | 11 | 55 | 46 |
9 | U.D. Carcaixent "A” | 33 | 27 | 8 | 9 | 10 | 48 | 52 |
10 | Muro C.F. | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 54 | 59 |
11 | Alcázar C.F.. "A” | 29 | 27 | 9 | 2 | 16 | 37 | 82 |
12 | U.D. Beniganim "A” | 28 | 27 | 7 | 7 | 13 | 37 | 46 |
13 | U.D. Alginet "A” | 21 | 27 | 5 | 6 | 16 | 39 | 73 |
14 | Atzeneta U.E. "A” | 15 | 27 | 4 | 3 | 20 | 37 | 92 |
15 | C.F. CC Alcoi "A” | 14 | 27 | 3 | 5 | 19 | 36 | 86 |
grup 5
Descendits CD El Campello A, Pego CF A i CDF Javea resta per concretar la primera plaça del grup que dóna dret a jugar la promoció d'ascens. Actualment és elCFI Intercityqui lidera la classificació amb 58 punts i un partits menys que el segon classificat, elCF Gandiaamb 57.
El CFI Intercity jugarà el seu partit ajornat el pròxim dimarts 15 de juny davant el CFUD Calpe A, un cop hagi finalitzat la competició aquest cap de setmana.
L'equip classificat en quarta posició per la cua és laUD Benisa amb 27 punts.
Local | visitant | data | hora |
C.F. Miramar ""A"” | C.D. El Campello "A” | 12/06/2021 | 19:00 |
Villajoyosa C.F "A” | U.D. Oliva "A” | 11/06/2021 | 19:00 |
C.F. Alfaz Del Pi "A” | U.D. Portuaris-Disarp "A” | 12/06/2021 | 19:00 |
C.D.F. Javea "A” | Pego C.F. "A” | 12/06/2021 | 12:00 |
C.F. Intercity "A” | F.C. Jove Español San Vicente "A” | 13/06/2021 | 10:30 |
C.F. HUH. Tavernes de la Valldigna "A” | C.F. U.D. Calpe "A” | 12/06/2021 | 18:00 |
C.F. Gandia "A” | U.D. Benisa "A” | 13/06/2021 | 18:00 |
CLASSIFICACIÓ: LLIGA PREFERENT JUVENIL LLIGA 5 – JORNADA 26
Pàg | equip | Ptes | J | G | E | Pàg | G.F. | G.C. |
1 | C.F. Intercity "A” | 58 | 24 | 19 | 1 | 4 | 68 | 17 |
2 | C.F. Gandia "A” | 57 | 25 | 18 | 3 | 4 | 54 | 20 |
3 | C.F. Alfaz Del Pi "A” | 52 | 25 | 16 | 4 | 5 | 58 | 32 |
4 | F.C. Jove Español San Vicente "A” | 43 | 24 | 13 | 4 | 7 | 65 | 38 |
5 | C.F. Miramar ""A"” | 41 | 25 | 12 | 5 | 8 | 51 | 30 |
6 | C.F. HUH. Tavernes de la Valldigna "A” | 38 | 25 | 12 | 2 | 11 | 54 | 59 |
7 | U.D. Portuaris-Disarp "A” | 37 | 25 | 11 | 4 | 10 | 47 | 47 |
8 | U.D. Oliva "A” | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 36 | 45 |
9 | C.F. U.D. Calpe "A” | 31 | 24 | 8 | 7 | 9 | 38 | 37 |
10 | Villajoyosa C.F "A” | 30 | 25 | 9 | 3 | 13 | 35 | 61 |
11 | U.D. Benisa "A” | 27 | 25 | 8 | 3 | 14 | 38 | 59 |
12 | C.D. El Campello "A” | 20 | 25 | 5 | 5 | 15 | 32 | 56 |
13 | Pego C.F. "A” | 15 | 25 | 4 | 3 | 18 | 24 | 77 |
14 | C.D.F. Javea "A” | 10 | 24 | 2 | 4 | 18 | 29 | 51 |
grup 6
ElClub Costa City està classificat per al play-off en tenir el gol average guanyat amb l'Orihuela CF A
Local | visitant | data | hora |
Elda Unió C.F "A” | Torrevieja C.F "A” | 12/06/2021 | 19:00 |
Crevillente Deportivo "A” | A. Oriola C. "A” | 12/06/2021 | 18:30 |
Oriola C.F. "A” | Carrus-U.D. Ilicitana C.F. "A” | 12/06/2021 | 18:00 |
Kelme C.F. "B” | C.F. Celtic Elche "B” | 12/06/2021 | 16:15 |
Novelda C.F. "A” | C.F.I. Alacant "A” | 12/06/2021 | 16:00 |
C.D. Pablo Iglesias "A” | Lacross Babel C.F. "A” | 12/06/2021 | 19:00 |
C.D. Almoradi "A” | Club Costa City "A” | 12/06/2021 | 17:00 |
Pàg | equip | Ptes | J | G | E | Pàg | G.F | G.C |
1 | Club Costa City "A” | 58 | 25 | 18 | 4 | 3 | 65 | 25 |
2 | Oriola C.F. "A” | 55 | 25 | 18 | 1 | 6 | 72 | 33 |
3 | Kelme C.F. "B” | 53 | 25 | 17 | 2 | 6 | 68 | 35 |
4 | Novelda C.F. "A” | 38 | 25 | 11 | 5 | 9 | 43 | 39 |
5 | Elda Unió C.F "A” | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 49 | 43 |
6 | C.D. Pablo Iglesias "A” | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 44 | 49 |
7 | Crevillente Deportivo "A” | 33 | 24 | 10 | 3 | 11 | 44 | 42 |
8 | A. Oriola C. "A” | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 53 | 57 |
9 | C.D. Almoradi "A” | 31 | 25 | 8 | 7 | 10 | 42 | 56 |
10 | Torrevieja C.F "A” | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 32 | 53 |
11 | C.F.I. Alacant "A” | 26 | 25 | 6 | 8 | 11 | 37 | 58 |
12 | Lacross Babel C.F. "A” | 24 | 25 | 7 | 3 | 15 | 39 | 53 |
13 | C.F. Celtic Elche "B” | 23 | 25 | 5 | 8 | 12 | 26 | 38 |
14 | Carrus-U.D. C.F. "A” | 16 | 24 | 3 | 7 | 14 | 37 | 70 |
DESCENS DEL PITJOR QUART PER LA CUA DELS SIS GRUPS
GRUP | EQUIP | COEF | PTS | JUG | GF | GC | DIF. GOL |
2 | C.D. Serrans "A” | 1,280 | 32 | 25 | 35 | 45 | -10 |
1 | C.F. Benicarlo B.F. «A» | 1,160 | 29 | 25 | 37 | 39 | -2 |
3 | Avant Aldaia C.D.F. "A” | 1,120 | 28 | 25 | 34 | 45 | -11 |
5 | U.D. Benisa "A” | 1,080 | 27 | 25 | 38 | 59 | -21 |
6 | C.F.I. Alacant "A” | 1,040 | 26 | 25 | 37 | 58 | -21 |
4 | U.D. Beniganim "A” | 1,037 | 28 | 27 | 37 | 46 | -9 |