Tindrà lloc aquest cap de setmana laXIV edició del Torneig Ciutat de Xilxes a la Ciutat Esportiva L'Alter.El prestigiós torneig de futbol base comptarà amb la presència delsequips més ben classificats de la categoria benjamí 2º any de la província de València i Castelló.
ElAjuntament de Xilxes és l'organitzador del Torneig que en altres edicions ha comptat amb la presència d'equips nacionals com el Reial Madrid, FC Barcelona, RC Celta de Vigo, RCD Espanyol o At. Madrid.
Hi seran presents els equips delValència CF, Llevant UD iVila-real CF, també hi assistiran els equips delCD Castelló, CF Cracks, Sporting Xirivella, Ona CD i l' equip local delXilxes CF.
Sistema de competició
Els vuit equips es dividiran en dos grups de 4 equips, passant a la ronda de semifinals els dos primers de cada grup, jugant primer classificat d'un grup contra segon de l'altre en les eliminatòries.
Els partits es disputaran a la modalitat de Futbol-8, la durada de cada partit serà de dues parts de 20 minuts cadascuna. Es faran descansos de 5 minuts.
Durant la Fase Final, si un partit acaba en empat, es jugarà 5 minuts d' afegit o pròrroga, si persisteix l' empat, es llançaran tres penals; si persisteix l' empat, es
seguiran llançant a mort sobtada fins al desempat
Grups
GRUP A |
---|
LEVANT UD |
CD ONDA |
VILLARREAL CF |
XILXES |
GRUP B |
---|
VALÈNCIA CF |
INFANTIL A CD CASTELLÓ |
CF SPORTING XIRIVELLA |
CF CRACKS |
Fase de Grups – dissabte 30 abril
HORA | LOCAL | VISITANT |
10:00 | LEVANT UD | XILXES CF |
10:00 | CD ONDA | VILLARREAL CF |
11:00 | VALÈNCIA CF | CF CRACKS |
11:00 | INFANTIL A CD CASTELLÓ | SPORTING XIRIVELLA |
12:00 | VILLARREAL CF | LEVANT UD |
12:00 | XILXES CF | CD ONDA |
13:00 | SPORTING XIRIVELLA | VALÈNCIA CF |
13:00 | INFANTIL A CD CASTELLÓ | CF CRACKS |
—- | —— | —– |
16:00 | LEVANT UD | CD ONDA |
16:00 | VILLARREA CF | XILXES CF |
17:00 | VALÈNCIA CF | INFANTIL A CD CASTELLÓ |
17:00 | SPORTING XIRIVELLA | CF CRACKS |
Eliminatòries – diumenge 1 maig
9:00 | PRIMER GRUP A | SEGON GRUP B |
9:00 | PRIMER GRUP B | SEGON GRUP A |
10:00 | TERCER GRUP A | QUART GRUP B |
10:00 | TERCER GRUP B | QUART GRUP A |
12:00 | PERDEDOR SF 1 | PERDEDOR SF 2 |
13:00 | GUANYADOR SF 1 | GUANYADOR SF 2 |