Vuit equips separats per cinc punts per dues places de play off a LLiga Comunitat Grup Nord

Jornada divuitena en els dos grup de la Lliga Comunitat, els líders es mantenen ferms en els seus grups, en elGrup Nord, la UD Vall de Uxó aumenta su ventaja a 15 puntos con el segundo clasificado a pesar de empatar; i en elGrup Sud, el CF Benidorm avantatja en 9 punts al CD Eldense B.

Grup Nord

Empató laUDE en casa con el Recambios Colón, 1-1, pero a pesar de eso aumenta su distancia con el segundo clasificado elCD Almazora que va tornar a perdre, tercera consecutiva, 2-1, contra la SD Sueca que se mete en puestos de play-off.

Cuarto pasa a ser el Manises CF que de nuevo empató, 0-0, esta vez en su propia casa ante la UD Aldaia CF.

STOP AL FOC
Jornada 18(11-02-2024)
C.D. Les integrants del CD Cabanes s'han proclamat campiones autonòmiques de la Copa femenina de futbol sala12Paiporta C.F.
C.F. Nou Jove Castelló22Alboraya U.D.
Manises C.F.00U.D. Aldaia C.F. «A»
Ribarroja C.F.  12Alqueries C.F. «A»
SD. Sueca21C.D. Almazora «A»
U.D. Vall de Uxó11CF Recanvis Colón
S.C. Requena21C.D. Llavors «A»
C.D. Buñol «A» 11HUH. L' Alcúdia
PàgEQUIPPTJGEGFGC
1UD Vall de Uxó4518143134
2C.D. Almazora301893629
3SD. Sueca301893623
4Manises C.F.291892728
5Alqueries C.F.271876526
6C.D. Les integrants del CD Cabanes s'han proclamat campiones autonòmiques de la Copa femenina de futbol sala271883732
7C.D. Buñol «A»261868424
8CF Recanvis Colón261868425
9Ribarroja C.F.251867530
10CF Nou Jove CS211856724
11C.D. Llavors «A»211863924
12Paiporta C.F.211856721
13S.C. Requena191847718
14Alboraya U.D.1618441026
15U.D. Aldaia C.F.141828817
16HUH. L' Alcúdia131827915
Jornada 19(18-02-2024)
HUH. L' AlcúdiaC.D. Les integrants del CD Cabanes s'han proclamat campiones autonòmiques de la Copa femenina de futbol sala 
Paiporta C.F.  C.F. Nou Jove Castelló 
Alboraya U.D.  Manises C.F. «A» 
U.D. Aldaia C.F. «A» Ribarroja C.F. 
Alqueries C.F. «A» SD. Sueca 
C.D. Almazora «A» U.D. Vall de Uxó 
C.F. Recanvis ColónS.C. Requena 
C.D. Llavors «A» C.D. Buñol «A» 

Grup Sud

No ganaron ninguno de los tres primeros clasificados, elCF Benidorm 1-1 en casa del CD Thader i elCD Eldense B perdió en casa del CDF Jávea, 1-0. El CF Benidorm ahora saca 10 punts al CD Eldense B.

Tercero es ahora elCFUD Calpe después de su victoria 2-0 ante el Hércules CF B. No se jugó el partido entre elCrevillente Deportivo y el Callosa Deportiva a causa de las fuertes rachas de viento en Callosa, quedando el Crevillente a 3 puntos del CFUD Calpe con un partido meno.

C.D.F. Jávea10C.D. Eldenc «B»
C.F.I Alacant «A»10C.D. Dénia «A»
C.F.U.D. Calp20Hèrcules C.F. «B»
Callosa EsportivasuspCrevillente Depor
F.B. Redován CF21HUH. Tavernes
L’Olleria C.F.  10C.F. La Nucia «B»
C.D. Thader11C.F. Benidorm «A»
C.D. Olímpic21Santa Pola C.F.
PàgEQUIPPTJGEGFGC
1CF Benidorm «A»4518143141
2CD Eldense «B»3518112530
3C.F.U.D. Calp321895428
4Crevillente Depor291785428
5F.B. Redován CF291892728
6C.D. Olímpic281884621
7C.F.I Alacant261875627
8HUH. Tavernes251874726
9Hércules CF «B»231858527
10L’Olleria C.F.2218711030
11CF La Nucia «B»201855814
12C.D. Dénia «A»2018621016
13C.D. Thader1818531019
14C.D.F. Jávea171845914
15Santa Pola C.F.151836918
16Callosa Depor1417421119
Jornada 19(18-02-2024)
Santa Pola C.F.  C.D.F. Jávea
C.D. Eldenc «B» C.F.I Alacant «A»
C.D. Dénia «A» C.F.U.D. Calp
Hèrcules C.F. «B» Callosa Esportiva C.F.
Crevillent EsportiuF.B. Redován C.F. «A»
HUH. TavernesL’Olleria C.F.
C.F. La Nucia «B» C.D. Thader
C.F. Benidorm «A» C.D. Olímpic

Golejadors

jugadorequipgrupgols
MATÍAS AQUINOC.F. BenidormSud11 (5 pàg)
FEDERICO CABRERARibarroja C.F.Nord11 (4 pàg)
HUGO MONTAÑANAAlboraya U.D.Nord10
SERGIO VARGASAlqueries CFNord10
GABRIEL JIMENOC.D. EldencSud9
PABLO MORGADOCF BenidormSud9
ÁLVARO LÓPEZC.F.U.D. CalpSud8
ÁLVARO CAMARAHèrcules C.F.Sud8 (1 pàg)
ALEJANDRO GONZÁLEZCD AlmazoraNord8
ÁLVARO PERISCD RibarrojaNord8

Ascensos

Ascendiran a Tercera Federació (RFEF), de forma directa, equips classificats en primer lloc de cadascun dels dos grupsde què consta la competició.

El tercer equips que ascendeix sortirà delsclassificats en segon i tercer millor lloc de cadascun dels dos
grups
de Lliga Comunitat. S'enfrontaran entre si, a doble partit, creuant-se segon contra tercer d' ambdós grups. Els guanyadors jugaran la final, ascendint l'equip guanyador d'aquesta segona eliminat.

Ell' ordre de joc dels enfrontaments de cada eliminatòria, tant en semifinals com en la final, es determinarà celebrant el partit d'anada al camp de l'equip classificat en pitjor posició del campionat regular de Lliga i el de tornada en el del millor classificat. Cas d' enfrontar-se equips classificats en igual lloc, l' ordre de joc s' establirà per sorteig

Descensos

Descendiran a Lliga Primera FFCV, classificats en els llocs 14º, 15º i 16º cadascun dels dos grups establerts (total 6 equips).

Per al supòsit que es produïsca el descens de Tercera Federació a Lliga Comunitat d'un equip que tinguen un equip filial o dependent militant en aquesta categoria, aquest descens arrossegarà una categoria inferior al que hi estigui militant.