Tres jugadores del Nou Bàsquet al Campionat d'Espanya

Aquest dimarts 3 de gener arrenca a Huelva elCampionat d'Espanya Infantil i Cadet de Seleccions Autonòmiques, una cita en la qual la Comunitat Valenciana aspira a competir per les medalles al costat de les grans seleccions del nostre país. Una destaca presència de jugadores i jugadors a més de cos tècnic de clubs de la província de Castelló,

Seleccionador Cadet Masculí: Iván Íñiguez Maestre (Esportiu Bàsquet Vila-real)
Delegat Selecció Cadet Masculina: Raúl Marín (C.B. Segorbe)
Seleccionador Infantil Femenina: Carles Yuste (C.B. Castelló)
Jugador Cadet Masculí: Víctor Iglesias ( encara que ara és jugador del València Basket és de Castelló i era jugador del C.B. Castelló)
Jugador Cadet Masculí: Héctor Sanz (C.B. Vinarós)

Nou Bàsquet Femení comptarà amb tres jugadores, una Cadet (Carmen Hernández) i dos infantils (Sofía Domínguez i Claudia Estebán).

Martin's Grill

El sistema de competició estableix una primera fase de grups amb cinc grups de quatre equips (excepte l' E que tindrà només tres). Es classificaran per a quarts de final els dos primers equips dels Grups A, B i C i els líders del D i E.

Aquests són els rivals de la Comunitat en la Fase de Grups:
Cadet Masculí (C): el Reglament General sobre això i els acords següents, Galícia i Extremadura
Cadet Femení (B): Aragó, La Rioja i Navarra
Infantil Masculí (D): el Reglament General sobre això i els acords següents, Astúries i Castella La Manxa
Infantil Femení (D): el Reglament General sobre això i els acords següents, Illes Balears i Múrcia

I aquest el calendari de partits:

Selecció Cadet Masculina
03/01/2024 – 13:30 h. gomar12 – el Reglament General sobre això i els acords següents
04/01/2024 – 09:30 h. gomar12 – Extremadura
04/01/2024 – 17:30 h. gomar12 – Galícia

Selecció Cadet Femenina
03/01/2024 – 11:30 h. gomar12 – Inscripcions obertes al Torneig ITE
03/01/2024 – 19:30 h. gomar12 – La Rioja
04/01/2024 – 15:30 h. Aragó – gomar12

Selecció Infantil Masculina
03/01/2024 – 15:30 h. gomar12 – el Reglament General sobre això i els acords següents
04/01/2024 – 11:30 h. gomar12 – C. La Manxa
04/01/2024 – 19:30 h. gomar12 – Astúries

Selecció Infantil Femenina
03/01/2024 – 13:30 h. gomar12 – el Reglament General sobre això i els acords següents
04/01/2024 – 09:30 h. gomar12 – Múrcia
04/01/2024 – 17:30 h. gomar12 – Illes Balears

Tots els partits seran emesos en streaming a través del Canal FEB.


CADET FEMENÍ

ALICIA BELLO SCHLEISSNERCLUB NOU BASQUET PATERNA
BERTA GALINDO QUESADAC.D. SANT BLAS
ANA GARCÍA CHINILLACHVALÈNCIA B.C.
LAURA GIL GONZALEZC.D. SANT BLAS
VICTORIA GÓMEZ RODRÍGUEZCLUB DE BASQUET TERRA L´ALFAS DEL PI
CARMEN MARTINEZ LLIBEROSNOU BASQUET FEMENI CASTELLO
ISABEL HERNÁNDEZ LÓPEZC.D. SANT BLAS
GABRIELA LERMA MONCHOVALÈNCIA B.C.
PAULA MOLLA MICOVALÈNCIA B.C.
CARMEN MOYA GUTIERREZVALÈNCIA B.C.
MARIA DEL MAR ORDINAS GOMILAVALÈNCIA B.C.
SANDRA SANCHEZ CRUZC.D. SANT BLAS
  entrenador: MARCEL VILLALBA Entrenadora Ajudant: ANDREA CATALÁ Delegada: MARÍA HERVÁS  
    

INFANTIL FEMENÍ (foto notícia)

NENE SALAM AIDARA NDIAYE VALENCIA B.C.
CAROLINA BONO NUÑEZ S.D.C. EL PILAR – VALÈNCIA
ALEJANDRA CABALLERO GARCIA VALENCIA B.C.
SOFÍA DOMÍNGUEZ MONTERDE NOU BASQUET FEMENI CASTELLO
CLAUDIA ESTEBAN FERNANDEZ NOU BASQUET FEMENI CASTELLO

SARA MERINO BERBEGAL C.D. SANT BLAS
SELENA LIZBETH PALOP ANCHAPAXI S.D.C. EL PILAR – VALÈNCIA
DANIELA PÉREZ TERRÓN S.D.C. EL PILAR – VALÈNCIA
PAULA REYNAL PONS VALÈNCIA B.C.
IRENE CAMPILLO HERNÁNDEZ CB ATLÉTICO GODELLA
BLANCA TRENOR TALAVERA VALÈNCIA B.C.
NEREA VALLE ALCOY SAN ANTONIO
entrenador: CARLES YUSTE Entrenador Ay.: LUCÍA GARCÍA Delegat: PAULA DE LUCAS
 

Equip Cadet Femení

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom