Tres jugadores del Nou Bàsquet i un del Vinaròs Servol jugaran el Campionat d'Espanya Infantil i Cadet de Bàsquet

La Federació de Bàsquet de la Comunitat Valenciana (FBCV) publicat la llista amb els 12 jugadors i jugadores que representaran a la Comunitat Valenciana en el pròxim Campionat d'Espanya Infantil i Cadet de Seleccions Autonòmiques, que tindrà lloc a Huelva del 3 al 7 de gener de 2024.

Les quatre seleccions intensificaran la preparació del Campionat d'Espanya amb noves concentracions de treball i Tornejos de preparació fins a l'arribada de la cita nacional.

CADET MASCULÍ

Martin's Grill
STEFAN TOADER BANICA BANICAFUNDACIÓ VALÈNCIA BASQUET 2000
SAMUEL BERGEMANVALÈNCIA B.C.
MASSIMO CIPITELLI MONJESBASQUET L' HORTA GODELLA
RAFAEL COHEN RAMIREZBASQUET L' HORTA GODELLA
PABLO FERRI BARCENASVALÈNCIA B.C.
RODRIGO GARCIA SERRANOVALÈNCIA B.C.
MARC GRAU MAESOVALÈNCIA B.C.
VICTOR IGLESIAS MARTINEZVALÈNCIA B.C.
DARIO LOZANO GIMÉNEZVALÈNCIA B.C.
HECTOR SANZ GOMEZCLUB BASQUET VINAROS SERVOL
PEDRO LUCAS SOUZA FIGUEIREDOVALÈNCIA B.C.
JAVIER VIGUER GARCÍA DE LA VEGAVALÈNCIA B.C.
  entrenador: IVÁN ÍÑIGUEZ Entrenador Ajudant: JORGE RUIZ Delegat: RAÚL MARÍN 

CADET FEMENÍ

ALICIA BELLO SCHLEISSNERCLUB NOU BASQUET PATERNA
BERTA GALINDO QUESADAC.D. SANT BLAS
ANA GARCÍA CHINILLACHVALÈNCIA B.C.
LAURA GIL GONZALEZC.D. SANT BLAS
VICTORIA GÓMEZ RODRÍGUEZCLUB DE BASQUET TERRA L´ALFAS DEL PI
CARMEN MARTINEZ LLIBEROSNOU BASQUET FEMENI CASTELLO
ISABEL HERNÁNDEZ LÓPEZC.D. SANT BLAS
GABRIELA LERMA MONCHOVALÈNCIA B.C.
PAULA MOLLA MICOVALÈNCIA B.C.
CARMEN MOYA GUTIERREZVALÈNCIA B.C.
MARIA DEL MAR ORDINAS GOMILAVALÈNCIA B.C.
SANDRA SANCHEZ CRUZC.D. SANT BLAS
  entrenador: MARCEL VILLALBA Entrenadora Ajudant: ANDREA CATALÁ Delegada: MARÍA HERVÁS  
    

INFANTIL MASCULÍ

PAU CERDÀ BEZERRA ONTINYENT CLUB DE BASQUET
ANDRES CRESPO PEREZ VALENCIA B.C.
MATIAS DELPRATO MAÑEZ BASQUET L' HORTA GODELLA
CARLOS ELORDI ESPI CLUB ATLETICO MONTEMAR
LUIS GIL VILLARROEL VALENCIA B.C.
PABLO GONZALEZ BENAVENT VALÈNCIA B.C.
ALEJANDRO MARTÍNEZ INDA BASQUET L'HORTA GODELLA
SERGIO PALAU LARA VALÈNCIA B.C.
DMITRII POLTORATSKYI CLUB ATLETICO MONTEMAR
ARNAU RIPOLL PEDRALVA BASQUET L' HORTA GODELLA
PABLO RODRÍGUEZ GARCÍA CLUB ATLETICO MONTEMAR
TYMOFII TRUSH VALÈNCIA B.C.  
entrenador: ÓSCAR MARTÍNEZ Entrenador Ajudant: ADRIÀ GASPAR Delegat: SERGIO MORALES
 
     

INFANTIL FEMENÍ

NENE SALAM AIDARA NDIAYE VALENCIA B.C.
CAROLINA BONO NUÑEZ S.D.C. EL PILAR – VALÈNCIA
ALEJANDRA CABALLERO GARCIA VALENCIA B.C.
SOFÍA DOMÍNGUEZ MONTERDE NOU BASQUET FEMENI CASTELLO
CLAUDIA ESTEBAN FERNANDEZ NOU BASQUET FEMENI CASTELLO

SARA MERINO BERBEGAL C.D. SANT BLAS
SELENA LIZBETH PALOP ANCHAPAXI S.D.C. EL PILAR – VALÈNCIA
DANIELA PÉREZ TERRÓN S.D.C. EL PILAR – VALÈNCIA
PAULA REYNAL PONS VALÈNCIA B.C.
PAU TOMAS RUIZ CLARET-BENIMACLET
BLANCA TRENOR TALAVERA VALÈNCIA B.C.
NEREA VALLE ALCOY SAN ANTONIO
entrenador: CARLES YUSTE Entrenador Ay.: LUCÍA GARCÍA Delegat: PAULA DE LUCAS
 

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom