Deu clubs participen en el Torneig Transició Futbol 11 organitzat pel CD Moreres

El CD Moreres ha organitzat un Torneig Transició Futbol 11 para jugadores en etapa Alevín que la próxima temporada darán el salto al fútbol “gran”. Una iniciativa encaminada sense cap dubte a millorar la formació dels jugadors on és important tenir cura de tots els detalls.

El torneig se celebrarà a Chencho i comptarà amb un total de 10 equips que seran distribuïts en 2 grups de 5 equips per nivell.
La fase de grups constarà de 5 jornades. En cadascuna d'elles es jugaran 4 partits, participant 8 dels 10 equips, per la qual cosa 2 descansaran. Cada equip tindrà 4 partits al llarg del torneig.
Per a la fase final, es classificaran els 4 primers classificats de cada grup, quedant eliminats els dos cinquens classificats.

La durada dels partits serà de 30′ per part, havent-hi un descans de 5′.

Els horaris seran els següents: 9:00 / 10:15 / 11:30 / 12:45. Els partits comptaran amb àrbitre federat. Hi haurà una carpa informativa durant el torneig.

GRUP A
C.D. Benicasim
Primer Toque C.F.
HUH. Ripollés
C.F. Sant Pere
Sporting de Castelló

STOP AL FOC

GRUP B
C.D. Almazora
C.D. Drac Castellón
C.D. Moreres
C.F. Nou Jove Castelló
C.D. Sant Llorenç Castelló
Els grups estan distribuïts per nivell, atenent les indicacions dels diferents clubs sobre els equips que participaran en el torneig segons elº de lliga en el qual estan jugant, essent el grup A d' un nivell superior al del grup B. Suspesa la Vila-real Yellow Cup Easter, es pretén fomentar la igualtat en els partits i la priorització en la formació dels jugadors per a la seva transició a F11.

PRIMERA JORNADA: 14 D'ABRIL


9:00 C.D. Benicasim vs. Primer Toque C.F.
10:15 HUH. Ripollés vs. C.F. Sant Pere.
11:30 C.D. Almassora vs. C.D. Drac Castellón.
12:45 C.D. Moreres vs. C.F. Nou Jove Castelló.
Descansen: Sporting de Castelló i C.D. Sant Llorenç Castelló.

SEGONA JORNADA: 28 D'ABRIL
9:00 C.D. Almassora vs. C.D. Moreres.
10:15 C.F. Nou Jove Castelló vs. C.D. Sant Llorenç Castelló.
11:30 C.D. Benicasim vs. HUH. Ripollés.
12:45 C.F. Sant Pere vs. Sporting de Castelló.
Descansen: Primer Toque C.F. i C.D. Drac Castellón.

TERCERA JORNADA: 5 DE MAIG
9:00 HUH. Ripollés vs. Primer Toque C.F.
10:15 Sporting de Castelló vs. C.D. Benicasim.
11:30 C.D. Moreres vs. C.D. Drac Castellón.
12:45 C.D. Sant Llorenç Castelló vs. C.D. Almazora.
Descansen: C.F. Sant Pere i C.F. Nou Jove Castelló.

QUARTA JORNADA: 19 DE MAIG
9:00 C.D. Drac Castelló vs. C.F. Nou Jove Castelló.
10:15 C.D. Moreres vs. C.D. Sant Llorenç Castelló.
11:30 Primer Toque C.F. vs. C.F. Sant Pere.
12:45 HUH. Ripollés vs. Sporting de Castelló.
Descansen: C.D. Benicasim i C.D. Almazora.

CINQUENA JORNADA: 2 DE JUNY
9:00 Sporting de Castelló vs. Primer Toque C.F.
10:15 C.D. Benicasim vs. C.F. Sant Pere.
11:30 C.D. Sant Llorenç Castelló vs. C.D. Drac Castellón.
12:45 C.D. Almassora vs. C.F. Nou Jove Castelló.
Descansen: HUH. Ripollés i C.D. Moreres.

JORNADA FINAL: 16 DE JUNY
Quarts de final
(1) 1º grup A vs. 4º grup B – (2) 1º grup B vs. 4º grup A
(3) 2º grup A vs. 3º grup B – (4) 2º grup B vs. 3º grup A
Semifinals
Guanyador (1) vs. guanyador (4) – guanyador (2) vs. guanyador (3)
Final:Els guanyadors de les semifinals.