La Conference sorteja la tercera ronda, l'última abans d'entrar en joc el Villarreal CF

Ripotenis

El sorteig de la tercera ronda de classificació de la UEFA Europa Conference League 2022/23 es va celebrar dilluns 18 de juliol a la Casa del Futbol Europeu de Nyon, Suïssa. El Villarreal CF entrarà ja en la següent ronda, l'última, abans de la Fase de Grups.Les eliminatòries tindran lloc els dies 4 i 11 d’agost, amb pròrroga i tanda de penal si és necessari després del partit de tornada. Els guanyadors passen als play-offs de la UEFA Europa Conference League.

'Play off’ (18 i 25 d’agost)

Ruta de Campions:

 Cinc equipsprocedents de la tercera ronda prèvia de l'Europa League.

Ruta de Lliga:

– Dos equipsprocedents de la tercera ronda prèvia de l'Europa League.

  • West Ham(Anglaterra)

– Vila-real CF (Espanya)

  • Fiorentina(Itàlia)

– Colònia(Alemanya)

– Niça(França)

Eliminatòries de la tercera ronda de classificació

Ruta dels Campions

Víkingur Reykjavík (ISL) / Els nous sants (WAL) – Lech Poznań (POL) / Dinamo Batumi (GEO)
RFS (LVA) – Hibernians (MLT) / Levadia Tallinn (EST)
La Fiorita (SMR) / Ballkani (KOS) – Sutjeska (MNE) / KÍ (FRO)
Tirana (BLANC) / Zrinjski (BIH) – Tobol Kostanay (KAZ) / Lincoln Red Imps (GIB)
Shakhtyor Soligorsk (BLR) – CFR Cluj (ROU) / Inter Club d'Escaldes (I)

Ruta Principal

Spartak Trnava (SVK) / Ciutat de Newtown (WAL) – Raków Czestochowa (POL) / Astanà (KAZ)
KuPS Kuopio (FINAL) / Milsami Orhei (MDA) – Liepāja (LVA) / Nois joves (SUI)
Pogoń Szczecin (POL) / Brøndby (EL) – Basilea (SUI) / Croats (NIR)
AIK (SWE) / Vorskla Poltava (UKR) – Valmiera (LVA) / Shkëndija (MKD)
Ararat-Armènia (BRAÇ) / Paide Linnameeskond (EST) – Anderlecht (BONA)
Seinäjoki (FINAL) / Lillestrøm (NOR) – Anvers Reial (BONA) / Drita (KOS)
Esparta Praha (NS) / Víking (NOR) – Motherwell (SCO) / Astromòbils Sligo (IRL)
Sūduva (LTU) / Viborg (EL) – B36 Tórshavn (FRO) / Tre Fiori (SMR)
CSKA-Sofia (BUL) / Makedonija (MKD) – Atlètic de Sant Patrici (IRL) / Mura (SVN)
Breidablik (ISL) / FK Budućnost Podgorica (MNE) – İstanbul Başakşehir (Allà) / Maccabi Netanya (ISR)
Divisió de Hajduk (CRO) – Vitória SC (PER) / Puskás Akadémia (HUN)
Dundee United (SCO) – Ciutat de Tuzla (BIH) / AZ (NED)
Vítev Plòvdiv (BUL) / APOEL (CYP) – Kyzylzhar Petropavlovsk (KAZ) / Osijek (CRO)
Motlle (NOR) / Elfsborg (SWE) – Kairat Almaty (KAZ) / Kisvarda (HUN)
Zorya Luhansk (UKR) – Vllaznia (BLANC) / Universitatea Craiova (ROU)
Víkingur (FRO) / Dunajská Streda (SVK) – Saburtalo (GEO) / FCSB (ROU)
Aris Limassol (CYP) / Neftçi (AZE) – Wien ràpid (O) / Lechia Gdańsk (POL)
Koper (SVN) / Vaduz (MENTIR) – BATE Boríssov (BLR) / Konyaspor (Allà)
Ružomberok (SVK) / Riga (LVA) – Gil Vicente (PER)
Lugano (SUI) – Cervesa Hapoel-Sheva (ISR) / Dinamo Minsk (BLR)
Sepsi Sfantu Gheorghe (ROU) / Olimpija Ljubljana (SVN) – Rijeka (CRO) / Djurgården (SWE)
Wolfsberger (O) – Gzira United (MLT) / Radnicki Niš (SRB)
Levski Sofia (BUL) / PAOK (GRE) – Velež (BIH) / Espartans hamrun (MLT)
Fehérvár (HUN) / gabala (AZE) – Petrocub-Hincesti (MDA) / Laçi (BLANC)
PFC Zire (AZE) / Maccabi Tel-Aviv (ISR) – Gomel (BLR) / Aris Tessalònica (GRE)Twente (NED) – Racing FC Unió Luxemburg (LUX) / Čukarički (SRB)
Sant Josep (GIB) / Slavia Praha (NS) – Panathinaikos (GRE)

lexus

DEIXA UNA RESPOSTA

Si us plau escriure el teu comentari:
Introduïu aquí el vostre nom