Es van disputar les dues eliminatòries pendents dels trenta-dosaus de final de la Nostra Copa en què jugava l'únic equip de Segona Regional viu a la competició, Club Costa City ilicitano. En aquesta ronda ja van caure els altres dues Segones, Gimnàtic Sant Vicente CF i UD La Coca-Aspense.
Va tornar a donar la sorpresa el Club Costa City en guanyar per 1-0 al CFE Il·licitana Raval de Preferent, un gol al minut 65 de Javier López va donar la passada als 16 de final.
El Club Costa City ha aconseguitpassar cinc rondes de la Nostra Copa, milita al grup 14 de la Segona Regional, actualment és el segon classificat a 4 punts del líder l'Elx Dream CF, amb només un partit perdut a la lliga.
A l'altra eliminatòria, elCD Dénia va vèncer1-4 al At Benidorm CD en el Guillermo Amor, tot i que els locals es van avançar al marcador amb un gol al minut 5.
Prf | F.C. AT. BENIDORM | 1 – 4 | C.D. DÉNIA | Prf |
2ª | CLUB COSTA CITY «A» | 1 – 0 | C.F.E. IL-LICITANA RAVAL | Prf |
Equipos Clasificados 6º Ronda – 1/16 de final
Avui tindrà lloc el sorteig de les eliminatòries de 1/16 de final segons va informar la Federació.
les eliminatòries se seguiran disputant a partit únic, seguint el criteri de proximitat geogràficaenfrontaments entre equips de superior i inferior categoria, i sempre tenint en compte queles eliminatòries es disputaran al terreny de joc de l'equip que competeixi en menor categoria a la present temporada.
Només estan classificats tres equips que no són de Preferent; un Segona Regional, elClub Costa City; i dues primeres, Sp Mislata UF i CD Llosa.
Aquests són els equips classificats:
Prf | C.D. CABANES | CS |
Prf | C.D. L’ALCORA | CS |
Prf | C.D. ALMAZORA «A» | CS |
Prf | C.D. BURRIANA «A» | CS |
Prf | U.D. VALL DE UXÓ «A» | CS |
Prf | U.D. PUZOL | VLC |
Prf | ALBORAYA U.D. | VLC |
Prf | C.F. AT. MONCADENS | VLC |
Prf | SAN ANTONIO DE BENAGÉBER C.F. «A» | VLC |
Prf | VILAMARXANT C.F. | VLC |
1ª | SP. MISLATA U.F.. | VLC |
Prf | U.D. QUART DE POBLET | VLC |
Prf | C.D. UTIEL | VLC |
Prf | C.D. BUÑOL | VLC |
Prf | U BENETÚSSER-FABARA | VLC |
Prf | SD SUECA | VLC |
Prf | PAIPORTA CF | VLC |
Prf | HI HA. ALBERIC | VLC |
Prf | CF GANDIA | VLC |
Prf | C.F.U.E. TAVERNES DE LA VALLDIGNA | VLC |
Prf | CD L’ALCÚDIA DE CRESPINS | VLC |
1ª | C.D. LLOSA | VLC |
Prf | ONTINYENT 1931 C.F. | VLC |
Prf | U.D. RAIG IBENSE | ALC |
Prf | C.F.U.D. CALPE «A» | ALC |
Prf | C.D. DÉNIA | ALC |
Prf | UNIVERSITAT D’ALACANT | ALC |
2ª | CLUB COSTA CITY «A» | ALC |
Prf | CREVILLENT ESPORTIU | ALC |
Prf | ASPE U.D. «A» | ALC |
Prf | C.D. ALMORADÍ | ALC |
Prf | FB REGULAR CF | ALC |
Apartir de vuitens de final es realitzarà sorteig pur d'ordre de joc i enfrontaments,
sortejant-se d'igual manera les cruïlles fins a la final.